На сьогоднішній день в Україні створена група з експертів, що відслідковує ситуацію на світових економічних ринках, для недопущення другої хвилі кризи в Україні. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час розширеного засідання уряду.
На сьогоднішній день в Україні створена група з експертів, що відслідковує ситуацію на світових економічних ринках, для недопущення другої хвилі кризи в Україні. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час розширеного засідання уряду, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми з самого початку розуміли, що шлях, який ми обрали найскладніший в умовах світової кризи, яку ще до кінця не приборкано. Експерти говорять про те, що друга хвиля економічної кризи на порозі і це окрема розмова, яку я вважаю, ми будемо мати окремо. Для початку я скажу, що ми домовилися, що створюємо таку групу високого рівня спеціалістів, експертів, які в режимі он-лайн будуть відслідковувати ситуацію на світових фінансових ринках і в цілому, що відбувається зараз у світі", - заявив Президент.
За його словами, такі заходи необхідні для того, що б ми мали можливість своєчасно відреагувати на можливий вплив світової економіки, під яким знаходиться Україна, як і інші країни світу. У теж час Президент відзначив, що заходи з контролю над ситуацією приймалися останні півтора роки "тільки ми ніякої паніки не піднімали, і зараз не хочемо піднімати, ми нікого не будемо лякати", сказав Президент.
За словами Януковича, сьогодні весь світ у такому напруженому стані.
Також Янукович заявив, що виконавча влада в Україні виявилася недостатньо готовою для проведення реформ. "Аналіз рівня виконання національного плану на 2011 р., свідчить про те, що не вдалося реалізувати багато завдань, виконання яких було цілком реальним. Наприклад, що заважало уряду вчасно розробити план для вирішення проблеми погіршення платіжного балансу і зростання негативного сальдо зовнішньої торгівлі? Термін пройшов ще в квітні, а уряд тільки минулого тижня затвердив план по забезпеченню стабільності фінансової системи", - зазначив Янукович.
Президент повідомив, що з тих пір, як вступила в силу програма економічних реформ, з 79 необхідних законопроектів у Верховну Раду (ВР) внесли лише 39. "Це, шановні колеги, не витримує ніякої критики", - цитує Президента BBC.
На його думку, "головна причина невиконання заявлених пріоритетів у тому, що виконавча влада виявилася не готовою до проведення реформ". Президент закликав учасників засідання розібратися в причинах такого положення і "вийти з цього залу вже з конкретними рішеннями".
За словами Януковича, затримка у розробці проектів по приватизації державного майна гальмує процес реформування і приплив інвестицій в Україну. Янукович незадоволений тим, що уряд тільки минулого тижня закінчив роботу з розробки проектів з приватизації і управління державним майном. "Відповідно до національного плану ця робота повинна бути завершена в квітні-червні поточного року. Отже, приватизаційний процес, який повинен був стати потужним стимулом і реформ і залученням інвестицій в національну економіку істотно загальмований", - сказав Янукович.
Нагадаємо, глава Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду (МВФ) Антоніо Борхес на брифінгу в Москві в жовтні висловив побоювання, що поширення боргової кризи єврозони може серйозно вдарити по Східній Європі, і порадив регіону прийняти рішучі заходи захисту. "Пріоритетом номер один має стати прагнення зробити ці країни більш життєздатними, більш міцними", - сказав тоді Борхес.
Економіки, що розвиваються, такі як Росія і Україна, переживають все більш швидкий відтік капіталу і серйозне падіння фінансових ринків з тих пір, як світовий економічний прогноз погіршився в серпні, а європейська боргова криза загострилася. Почасти відтік капіталу можна пояснити тим, що, побоюючись наслідків можливого дефолту Греції, західні банки виводять кошти зі своїх східноєвропейських підрозділів.
"Ми звертаємо особливу увагу на фінансові наслідки, оскільки якщо проблеми у фінансовому секторі Західної Європи будуть продовжуватися, це, безумовно, вплине на Східну Європу", - сказав Борхес.
Керівник місії Європейського департаменту МВФ в Україні Танос Арванітіс 31 жовтня сказав, що мета приїзду місії МВФ в Україну - скорегувати економічну політику України у відповідності з викликами часу.
У свою чергу Світовий банк (СБ) не раз повідомляв, що Україна не виправдовує очікувань відносно реформ. За його словами директора СБ в Україні, Білорусії і Молдавії Мартіна Райзера, існує три причини, за яких процес реформ ускладнюється. Перша - реформи проводяться повільно. Друга - впровадження на місцях часто не буває. Третя і найскладніша - немає довіри між владою, населенням і підприємцями. Райзер підкреслив, що це стосується не тільки теперішньої влади.
Райзер раніше також відзначав, що СБ готовий надавати допомогу Україні, тому що реформи, що проводяться в державі, необхідні і перспективні.
За словами експертів, про можливість другої хвилі кризи може свідчити ситуація на світовому продовольчому і фондовому ринках, боргові проблеми низки європейських країн, а також ситуація в банківській сфері.