Янукович доручив розглянути можливість помилування екс-міністрів Луценка і Филипчука

Президент України Віктор Янукович доручив Комісії при Президентові України з питань помилування невідкладно розглянути звернення уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської про помилування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і екс-міністра охорони навколишнього середовища Георгія Филипчука про його власне помилування.

Президент України Віктор Янукович (на фото) доручив Комісії при Президентові України з питань помилування невідкладно розглянути звернення уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської про помилування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і екс-міністра охорони навколишнього середовища Георгія Филипчука про його власне помилування. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Комісія повинна розглянути ці звернення і внести свої пропозиції главі держави.

Нагадаємо, що до Президента України надійшло звернення Лутковської з проханням про помилування Юрія Луценка, а також звернення Георгія Филипчука, з проханням про помилування.

Читайте також: Лутковська просить Януковича помилувати Луценка

3 квітня колегія суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ винесла ухвалу за касаційною скаргою екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і його захисту на вирок Печерського районного суду м. Києва від 27 лютого 2012 р. ВССУ відмовив Луценку в задоволенні касації.

27 лютого 2012 р. Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ винним у скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна (643 тис. грн компенсації МВС за заподіяний збиток - святкування Дня міліції в палаці "Україна" в 2008-2009 рр.), з позбавленням права обіймати керівні посади і рангу державного службовця. 16 травня Апеляційний суд м. Києва підтвердив правомірність вироку райсуду.

Читайте також: ЄС стурбований відмовою ВССУ задовольнити касацію Луценка

17 серпня минулого року Печерський райсуд визнав Луценка винним у службовій халатності, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необгрунтовано прийняв ухвалу про продовження розслідування справи з отруєння екс-Президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження свободи. Апеляція 22 листопада минулого року залишила в силі цей вирок.

Що стосується Филипчука, то він 5 квітня 2012 р. був засуджений Солом'янським районним судом Києва до 3 років позбавлення волі у справі про перевищення влади і службових повноважень при укладенні угоди з юридичною фірмою Astapov Lawyers. Звинувачення проти Георгія Филипчука базувалося на вартості юридичних послуг, що надаються міністерству для аналізу угоди між українським урядом і компанією Vanco Prykerchenska LTD. Нагадаємо, в 2007 році ця структура уклала договір з Україною про вивчення і використання континентального шельфу Чорного моря. Проте згодом уряд вирішив розірвати договір. Для консультацій з даного приводу Мінприроди залучило компанію Astapov Lawyers. Результати проведеного ними юридичного аналізу угоди надали підстави для ъъ розірвання в травні 2008-го. За свої послуги юридична компанія отримала від Мінприроди 144 тис. євро. Але компанію Vanco Prykerchenska розірвання договору не влаштувало, тому вона звернулася до Стокгольмського арбітражного суду з позовом проти України.

Читайте також: Позбавлений права обіймати керівні посади екс-міністр Филипчук попросив Януковича про помилування

21 червня 2012 р. Апеляційний суд Києва замінив визначену Филипчуку Солом'янським районним судом Києва міру покарання на 2 роки позбавлення волі умовно.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся