Позбавлений права обіймати керівні посади екс-міністр Филипчук попросив Януковича про помилування

Екс-міністр охорони навколишнього природного середовища України Георгій Филипчук попросив Президента України Віктора Януковича про помилування.

Екс-міністр охорони навколишнього природного середовища України Георгій Филипчук (на фото) попросив Президента України Віктора Януковича про помилування. Про це повідомила прес-служба Президента України.

"Вельмишановний пане Президенте. Звертаюся до вас із проханням про помилування, оскільки Апеляційний суд міста Києва, змінивши вирок суду першої інстанції, встановив для мене випробувальний термін два роки, залишивши без зміни додаткове позбавлення мене права обіймати певні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних або комунальних підприємствах, установах або організаціях, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій строком на три роки. Позитивне рішення цього питання дозволить відновити повноту моїх громадянських прав, сприятиме активнішій діяльності в науковій, суспільній сферах на благо України, а також реабілітації мого здоров'я ", - цитує прес-служба заяву Филипчука.

Читайте також: Екс-міністр уряду Тимошенко Георгій Филипчук засуджений на три роки

Нагадаємо, 5 квітня 2012 р. Филипчук був засуджений Солом'янським районним судом Києва до 3 років позбавлення волі у справі про перевищення влади і службових повноважень при укладенні угоди з юридичною фірмою Astapov Lawyers. Звинувачення проти Георгія Филипчука базувалося на вартості юридичних послуг, що надаються міністерству для аналізу угоди між українським урядом і компанією Vanco Prykerchenska LTD. Нагадаємо, в 2007 році ця структура уклала договір з Україною про вивчення і використання континентального шельфу Чорного моря. Проте згодом уряд вирішив розірвати договір. Для консультацій з даного приводу Мінприроди залучило компанію Astapov Lawyers. Результати проведеного ними юридичного аналізу угоди надали підстави для її розірвання в травні 2008-го. За свої послуги юридична компанія отримала від Мінприроди 144 тис. євро. Але компанію Vanco Prykerchenska розірвання договору не влаштувало, тому вона звернулася до Стокгольмського арбітражного суду з позовом проти України.

Читайте також: Суд пом'якшив вирок Филипчуку до двох років позбавлення волі умовно

Цим же вироком суду він був позбавлений права обіймати посади в органах державної влади, пов'язані з організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими обов'язками строком на 3 роки, а також позбавлений 1 рангу державного службовця.

Суд також ухвалив стягнути з Филипчука на користь держави 1,433 млн грн. заподіяних збитків.

Читайте також: Засудження Філіпчука є помстою за "справу Vanco", - "Батьківщина"

Засуджений екс-міністр збитки державі відшкодував.

21 червня 2012 р. Апеляційний суд Києва замінив визначену Филипчуку Солом'янським районним судом Києва міру покарання на 2 роки позбавлення волі умовно.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся