ua en ru

Янукович: Після виборів опозиція приєднається до роботи Конституційної асамблеї

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович переконаний, що після завершення парламентських виборів опозиція долучиться до роботи Конституційної асамблеї. Про це він заявив на засіданні асамблеї, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович переконаний, що після завершення парламентських виборів опозиція долучиться до роботи Конституційної асамблеї. Про це він заявив на сьогоднішньому засіданні асамблеї, передає кореспондент РБК-Україна.

"Переконаний в тому, що пройдуть вибори і до нас приєднаються нові політичні сили, опозиція, які також приймуть участь у формуванні основного закону нашої держави", - сказав Янукович.

Янукович попросив керівництво Єврокомісії та Ради Європи надіслати своїх представників для роботи над проведенням конституційної реформи в Україні. Крім того, Президент висловив упевненість, що "саме такий склад Конституційної асамблеї дасть нам можливість об'єктивно сформувати всенародну точку зору".

"Легітимність конституційного процесу буде досягнуто за рахунок широкої, відкритої фахової дискусії та підготовки за участі представників громадянського суспільства, політичних сил при безумовному дотриманні конституційного порядку внесення змін до основного закону України. Такий підхід забезпечить підтримку та сприйняття конституційної реформи українським народом", - також зауважив глава держави.

За словами Януковича, конституційна реформа повинна об'єднати і посилити розпочаті в державі реформи. "Наша головна мета - модернізувати країну і зробити це можливо тільки за рахунок зміцнення демократичної, соціальної і правової держави ... Реформування Конституції Україна повинна об'єднати і одночасно посилити всі наші розпочаті в державі реформи, вивести їх на якісно новий рівень розвитку ...", - заявив він .

Крім того, Президент нагадав, що Венеціанська комісія та Парламентська Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) "також рекомендують розпочати конституційну реформу ще до парламентських виборів та вітає створення в Україні Конституційної Асамблеї.

Відзначимо, Конституційна асамблея створена указом Президента як спеціальний допоміжний орган при главі держави. Головною метою створення та діяльності Конституційної асамблеї є підготовка законопроектів про внесення змін до Конституції. Головою Конституційної асамблеї призначений Леонід Кравчук - Президент України в 1991-1994 рр.. Його заступником став директор Інституту держави і права імені Корецького НАН України Юрій Шемшученко, а секретарем - радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації АПУ Марина Ставнійчук.

Конституційна асамблея складається з 94 осіб. Серед них представники депутатських фракцій і груп у парламенті, політичних партій, Національної академії наук України, національних галузевих академій та академічних наукових установ, інших наукових установ і вищих навчальних закладів, профільних громадських організацій та незалежних експертно-аналітичних центрів.

До складу асамблеї навідріз відмовилася входити опозиція. Як заявив 18 травня ц.р. заступник голови партії "Батьківщина" Сергій Соболєв, Конституційна асамблея в принципі не може існувати як орган, який може готувати зміни до Конституції, тому що зміни до Конституції може вносити винятково ВР. За його словами, асамблея може бути лише дорадчим органом при Президенті.

Тим не менш, глава Конституційної асамблеї Леонід Кравчук заявив, що незважаючи на те, що квота опозиції в Конституційній асамблеї не заповнена, це "не є приводом для сумніву в легітимності цього органу". Також він додав, що легітимність очолюваного ним органу підтверджується указом Президента. Кравчук також запевняє, що Конституційна Асамблея не ставить перед собою завдання змінювати спосіб обрання Президента з всенародного на парламентський.

За словами Марини Ставнійчук, Президент розглядає асамблею як "публічний майданчик для широкої, професійної, об'єктивної дискусії про майбутнє конституційного оновлення, а зміни до Основного закону держави повинні вноситися у визначеному Конституцією України порядку".

Крім того, Президент України поставив завдання залучити експертів Венеціанської комісії, а також експертів інших міжнародних установ та організацій до роботи асамблеї.