Віктор Янукович утворив Конституційну асамблею
Президент України Віктор Янукович підписав указ "Про Конституційну асамблею" (№328/2012). Цим указом глава держави утворив Конституційну асамблею як спеціальний допоміжний орган при Президентові України, головною метою створення і діяльності якого є підготовка законопроекту (законопроектів про внесення змін до Конституції України, повідомляє прес-служба глави держави.
Президентом України було затверджено положення про Конституційної асамблеї, а також її персональний склад. За пропозицією науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї головою Конституційної асамблеї призначений Леонід Кравчук - Президент України у 1991-1994 рр. Директор Інституту держави і права імені Корецького НАН України Юрій Шемшученко призначений заступником голови, а радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правовий модернізації АПУ Марина Ставнійчук - секретарем Конституційної асамблеї.
Конституційна асамблея утворена у складі 94 людей. Не менш половини від складу Асамблеї повинні складати вчені-конституціоналісти, фахівці в галузі права та інших суспільно-політичних наук. Найбільше представництво у складі Конституційної Асамблеї будуть мати представники Національної академії наук (НАН).
До складу Конституційної асамблеї увійшли представники від депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України, політичних партій, Національної академії наук України, державних галузевих академій та академічних наукових установ, інших наукових установ та вищих навчальних закладів, профільних громадських організацій і незалежних експертно-аналітичних центрів, які в установленому концепцією формування і організації діяльності Конституційної асамблеї порядку внесли Президентові України до 16 квітня 2012 р. свої пропозиції. 34 людини з числа вчених, громадських і політичних діячів були включені до складу Конституційної асамблеї за пропозицією науково-експертної групи з підготовки Конституційної асамблеї.
Зазначимо, концепція формування і організації діяльності Конституційної асамблеї, яка визначає цілі, статус, принципи, завдання, права, порядок формування і діяльності цього органу, була прийнята в грудні 2011 р. Конституційна асамблея повинна розробити проект змін в Основний закон країни.
Нагадаємо, раніше радник Президента України, керівник головного управління з питань конституційно-правовий модернізації АПУ Марина Ставнійчук заявляла, що Конституційна асамблея після створення обговорить з Венеціанською комісією реформи правосуддя.
1 грудня 2011 р. Європейський парламент у своїй резолюції заявив, що виступає за надання допомоги Україні Європейським союзом при проведенні реформ у судовому та виборчому законодавстві, а також внесення змін в Конституцію.
13 січня представник Президента України у Верховній Раді Юрій Мірошниченко повідомив, що парламент до 2012 р. буде працювати над низкою змін до Конституції.