Янукович схвалив закон про державну програму приватизації на 2012-2015 рр

Середа 01 лютого 2012 18:44
Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав закон № 4335-VI від 31 січня 2012 р. "Про державну програму приватизації". Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна (ФДМУ).  

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 4335-VI від 31 січня 2012 р. "Про державну програму приватизації". Про це повідомляє прес-служба Фонду державного майна (ФДМУ).

Прогнозований обсяг надходжень коштів від продажу та управління державним майном до державного бюджету України протягом дії програми становить 50-70 млрд грн.

Нагадаємо, Верховна Рада (ВР) ухвалила відповідний закон 13 січня 2012 р. Кабмін затвердив державну програму приватизації на 2012-2015 р.р. 23 листопада 2011 р. 20 грудня її в першому читанні схвалила ВР.

Згідно із законом, високі темпи приватизації державних об'єктів передбачається забезпечити в результаті: залучення до приватизації більш широкого кола державних об'єктів; спрощення процедур підготовки до приватизації об'єктів в цілях скорочення витрат часу; введення спрощених способів продажу державних об'єктів, які не користуються попитом у потенційних покупців (у разі якщо об'єкти не продані з застосуванням інших конкурентних способів), зокрема чином: продаж шляхом зниження ціни до рівня фактичного попиту без обмеження мінімальної ціни продажу; дроблення пакетів акцій (менше 25% статутного капіталу акціонерного товариства) і продаж їх окремими лотами на фондових біржах; продажу без оголошення ціни.

Для підвищення рівня привабливості приватизації для інвесторів і створення позитивного іміджу приватизації в Україні і світі передбачається забезпечити підтримку зацікавленості трудових колективів і керівництва підприємств державного сектора в приватизації своїх підприємств шляхом встановлення пріоритетів і пільг при продажу акцій; передачу 5% акцій об'єктів, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, об'єктів з ознаками домінування на загальнодержавному ринку товарів (робіт, послуг) для продажу дрібними пакетами на фондовому ринку, що створить умови для участі в приватизації широких верств населення і буде сприяти розвитку фондового ринку.

Як повідомив раніше голова Фонду державного майна України (ФДМУ) Олександр Рябченко, перелік об'єктів, які будуть виставлені для приватизації, не передбачаються даною програмою, оскільки цей профіль веде Міністерство економіки, і список запланованих до приватизації об'єктів передбачатиметься в окремому законопроекті.

У свою чергу, ФДМУ оприлюднив орієнтовний перелік підприємств, які будуть запропоновані до продажу в 2012 році.

Зазначимо, в законі про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 р. і основних напрямках розвитку на 2013-2014 рр., говориться, що Кабінет міністрів України прогнозує в 2014 р. завершення приватизації об'єктів стратегічних галузей на основі галузевих підпрограм приватизації.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів України планує зберегти рівень надходжень у держбюджет 2012 р. від приватизації держмайна на рівні 2011 р.

За даними ФДМУ в 2011 р. в державний бюджет України від приватизації державних об'єктів надійшло 11,5 млрд грн. За результатами проведених конкурсів в 2011 р. було укладено 8 договорів купівлі-продажу. Найдорожчим продажем торік стала продаж 92,71% акцій ВАТ "Укртелеком".

Крім того в 2011 р. ФДМУ провів конкурс з продажу 25% "Київенерго", 45,1% "Західенерго". Конкурси виграв ДТЕК, що входить у холдинг Ріната Ахметова СКМ. 25% акцій "Київенерго" ДТЕК придбав за 450,5 млн грн, 45,1% акцій "Західенерго" - за 1,9 млрд грн.

У 2010 р. до держбюджету України від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з процесом приватизації, надійшло 1,093 млрд грн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся