Янукович схвалив відправку 250 українських миротворців у Конго
Президент України Віктор Янукович підписав закон №5058-VI "Про схвалення рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго", повідомляє прес-служба глави держави.
Нагадаємо, Верховна Рада Україна (ВР) прийняла відповідний законопроект 5 липня.
"Направити для участі України в Місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго миротворчий контингент загальною чисельністю до 250 військовослужбовців", - говориться в тексті документу.
Нардепи прийняли відповідний закон у редакції запропонованій профільним комітетом, із зазначенням кінцевої дати перебування місії в ДР Конго - до 30 червня 2012 р.
В кінці червня ц.р. Президент України Віктор Янукович висловив впевненість у розвитку дружби і співробітництва між Україною та Демократичною Республікою Конго.
Нагадаємо, 21 березня ц.р. під час повітряного патрулювання території Демократичної Республіки Конго невідомими особами було вчинено обстріл вертольота Мі-24 зі складу 18-го окремого вертолітного загону ЗС України місії ООН в цій країні. В результаті обстрілу отримав вогнепальне поранення в ногу бортовий перекладач. Його терміново доставили у військовий госпіталь індійського миротворчого контингенту, де була надана кваліфікована хірургічна допомога.
Відзначимо, в лютому ц.р. з України до Конго розпочалося перекидання техніки 18-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України. За словами начальника штабу українського миротворчого контингенту підполковника Сергія Шаповалова, на його озброєнні будуть знаходитися 4 бойових вертольота Мі-24 і 43 одиниці автомобільної та спеціальної техніки.
На території ДРК в 1998 р. спалахнула кровопролитна Друга конголезька війна за участю 11 держав Африки, яка забрала життя до 4 млн осіб. Міжнародний контингент ООН присутній у країні з 1999 р. Після закінчення війни в сучасній ДРК залишаються різні повстанські групи. Вони грабують що належать уряду джерела корисних копалин на сході країни, а також займаються викраденнями і вбивствами мирних жителів. Поширена серед них і контрабанда золота. Крім того, серйозною проблемою в державі стали масові зґвалтування жінок. Було відзначено 8 тис. випадків в 2009 р., після чого міжнародні військові і поліцейські в ДРК стали супроводжувати жінок до найбільших ринків країни і назад.
Нагадаємо, у червні Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію щодо продовження мандата миротворчих сил в Демократичній Республіці Конго ще на рік. Як повідомили представники СБ ООН, 19 тис. військовослужбовців все ще необхідні, щоб знижувати рівень насильства в країні. Вони уточнили, що миротворчий контингент також навчає місцеві сили безпеки.