Українські миротворці відправились до республіки Конго
Зі злітної смуги державного підприємства "Антонов", що у Гостомелі в Київській області, вчора відбув літак Ан-124-100М "Руслан". На його борту знаходились 90 тонн майна і техніки, необхідної для розгортання та підтримання життєдіяльності табору 18-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України, що виконуватиме завдання Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.
За словами начальника штабу українського миротворчого контингенту підполковника Сергія Шаповалова, який у складі передової групи відбув цим же літаком, передислокація загону здійснюватиметься поетапно.
"Це пов'язано з тим, що найближчий до нашої майбутньої бази аеродром не має можливості прийняти літак класу "Руслан". Тож спочатку ми полетимо до Уганди, а вже потім літаками Місії ООН "Геркулес" та "Іл-76" - до Конго. На околиці міста Гома, що у центрально-східному Конго, на березі великого озера Кіу буде розміщено управління та два вертольоти загону українських миротворців. Друга частина загону розташується за 500 кілометрів на схід у населеному пункті Бунія. Це прикордонний район з Суданом", - повідомив Шаповалов.
Як він зазначив, чисельність 18-го окремого вертолітного загону ЗС України становитиме 157військовослужбовців. На його озброєнні перебуватимуть 4 бойових вертольоти Мі-24 та 43 одиниціавтомобільної і спеціальної техніки.
Нагадаємо, Верховна Рада 22 грудня 2011 р. схвалила відправку українських миротворців у Конго.
Зазначимо, влада ДРК в травні ц.р. закликала ООН поступово вивести своїх миротворців, мотивуючи це тим, що ситуація з безпекою стала прийнятною майже у всіх частинах країни. На території ДРК в 1998 р. спалахнула кровопролитна Друга конголезька війна за участю 11 держав Африки, яка забрала життя до 4 млн осіб. Міжнародний контингент ООН присутній у країні з 1999 р. Після закінчення війни в сучасній ДРК залишаються різні повстанські групи. Вони грабують що належать уряду джерела корисних копалин на сході країни, а також займаються викраденнями і вбивствами мирних жителів. Поширена серед них і контрабанда золота. Крім того, серйозною проблемою в державі стали масові зґвалтування жінок. Було відзначено 8 тис. випадків в 2009 р., після чого міжнародні військові і поліцейські в ДРК стали супроводжувати жінок до найбільших ринків країни і назад.
Нагадаємо, у червні Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію щодо продовження мандата миротворчих сил в Демократичній Республіці Конго ще на рік. Як повідомили представники СБ ООН, 19 тис. військовослужбовців все ще необхідні, щоб знижувати рівень насильства в країні. Вони уточнили, що миротворчий контингент також навчає місцеві сили безпеки.