Третина держбюджету має бути спрямована на оплату енергоносіїв. Таке переконання висловив Президент України Віктор Янукович на 48-й Мюнхенській конференції з питань політики безпеки, передає прес-служба глави держави.
Третина держбюджету має бути спрямована на оплату енергоносіїв. Таке переконання висловив Президент України Віктор Янукович на 48-й Мюнхенській конференції з питань політики безпеки, передає прес-служба глави держави.
Забезпечення енергетичної безпеки є ключовою складовою політики національної безпеки будь-якої держави, зазначив Янукович. "Ми зіткнулися з викликом, з яким навряд чи зараз стикається будь-яка інша європейська країна", - сказав Янукович, нагадавши, що за вкрай невигідним контрактом сьогодні сплачується непомірно висока і економічно необгрунтована ціна за російський газ.
Він підкреслив також, що договір повинен бути укладений на 10 років - хоча аналогічні домовленості переглядалися щороку.
"Приклад України як ніщо інше свідчить про необхідність консолідації наших спільних зусиль з вироблення чітких, прозорих і справедливих правил гри в енергетичній сфері з метою досягнення балансу інтересів: України - як основного транзитера, Росії як постачальника і інтересів ЄС - як споживача", - сказав глава держави.
Раніше сьогодні Єврокомісія (ЄК)офіційно підтвердила, що Росія скоротила постачання газу в Європу. Згідно з повідомленням ЄК, газ недоотримали Австрія, Італія, Польща, Угорщина, Болгарія, Румунія, Греція і Словаччина, причому Австрія не отримала близько третини обумовленого контрактом палива з Росії. Москва не надала достатньо інформації, що пояснює цю кризу. "Все, що поки відомо з російської сторони, це те, що в Росії в цьому році дуже холодна зима і їй самій потрібно більше газу, ніж зазвичай", - заявила представник Єврокомісії Марлен Хольцнер.
Вчора європейські споживачі "Газпрому" скаржилися на зменшення обсягів поставок блакитного палива. Надходили скарги з Італії, Австрії, Словаччини і Польщі.
"Газпром" У свою чергу звинуватив Україну в тому, що це вона відбирає газ, призначений для європейських споживачів. В Києві заявляють, що Україна виконує свої зобов'язання щодо транзиту в повному обсязі, а поставки скоротила Москва. Міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив сьогодні, що зниження поставок газу в Європу пов'язане зі зменшенням заходу газу в Україну з Росії.
Напередодні генеральний директор ТОВ "Газпром експорт" Олександр Медведєв повідомив, що рівень поставок газу в Європу "Газпромом" в перекладі на річні обсяги сьогодні рівнозначний 180 млрд куб. м, тоді як в 2011 р. в Європу було експортовано 150 млрд куб. м газу. При цьому він висловив подив з приводу повідомлень про нібито значні скорочення, що відбуваються, поставок російського природного газу в Європу.
"В умовах суворої зими в Росії і Європі наша компанія максимально збільшила постачання газу не тільки в європейські країни, але і в країни СНД - зокрема, в Білорусію та Україну, і одночасно збільшила підйом "блакитного палива" з підземних сховищ. Наприклад, у європейських підземних сховищах відбір нашого газу протягом останнього тижня збільшено майже в 4 рази", - заявив Медведєв.
Раніше повідомлялося, що "Газпром" з середини минулого тижня на 20% збільшив постачання в європейські країни по газопроводу Ямал-Європа, з початку січня на максимальній продуктивності працює газопровід "Блакитний потік". Як повідомило управління інформації "Газпрому", концерн продовжує виконувати свої контрактні зобов'язання перед європейськими споживачами, незважаючи на збільшену через сильні морози споживання природного газу в Росії.