ua en ru

Янукович: Місцеве самоврядування буде реформоване через зміни до Конституції

Автор: RBC.UA
Реформа місцевого самоврядування в Україні набуде завершеного вигляду лише після внесення змін до Конституції, що стосуються адміністративно-територіального устрою держави. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, повідомляє прес-служба Президента.

Реформа місцевого самоврядування в Україні набуде завершеного вигляду лише після внесення змін до Конституції, що стосуються адміністративно-територіального устрою держави. Про це заявив Президент України Віктор Янукович, повідомляє прес-служба Президента.

"Це - зміни в Конституцію, кардинальна перебудова всієї адміністративної системи", - підкреслив глава держави. Він зауважив, що основний масив рішень щодо реформування місцевої влади знаходиться в загальному руслі конституційних змін, що передбачаються в середньостроковій перспективі. Президент запропонував у рамках роботи Конституційної асамблеї провести широку дискусію щодо вибору оптимальних шляхів розвитку місцевого самоврядування, реформування системи місцевої влади та адміністративно-територіального устрою. "У процесі формування Конституційної асамблеї варто було б залучити до її складу авторитетних представників місцевого самоврядування", - сказав Президент.

Також Янукович відзначив важливість проведення реформи місцевого самоврядування, що має на меті посилити розвиток регіонів України. Президент закликав керівників регіонів активно брати участь у впровадженні реформи місцевого самоврядування.

Зазначимо, за результатами міжнародних муніципальних слухань "Розвиток належного врядування на місцевому та регіональному рівнях" Президент України Віктор Янукович дасть доручення щодо розробки дорожньої карти реформування місцевого самоврядування.

Про те, що найближчим часом в Україні розпочнеться реформа місцевого самоврядування Янукович заявляв ще в серпні. Під час зустрічі з кандидатами на посади голів районних державних адміністрацій. Тоді Янукович заявив, що головна мета реформи - децентралізація влади.

Також за словами Президента реформа повинна оптимізувати систему державного управління в регіонах, підвищити її ефективність, прибрати зайві рівні адміністрування.

У червні, виступаючи на Раді регіонів, Янукович зазначив, що нова модель управління державою має відповідати принципам регіональної політики Європейського Союзу (ЄС). Саме тому, за словами Президента, новий підхід до державної регіональної політики України грунтується на наданні місцевій владі та територіальним громадам права і можливості здійснювати реформи на регіональному рівні. Тоді ж Президент заявив, що Україна бере курс на глибоку реформу місцевого самоврядування, яка повинна дати можливість запровадити механізми участі громадян в прийнятті рішень, і надати місцевим громадам реальні важелі впливу на державну політику.

Тоді Янукович підкреслив: в Україні все ще існує застаріла, напіврадянська концепція організації місцевого управління, хоча в Конституції і закріплено високий статус територіальних громад.

Зазначимо, ніні екс-віце-прем'єр з регіонального розвитку Віктор Тихонов ще в 2010 р. заявляв, що на адміністративно-територіальну реформу піде два-три роки.

Нагадаємо, 9 грудня 2010 р набув чинності Указ Президента України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" № 1085 від 9.12.2010 р. Внаслідок реформи в грудні 2010 р. Янукович залишив без посад в новому уряді дев'ять міністрів. Також Президент перепризначив 10 членів Кабінету міністрів України.

У червні Президент України Віктор Янукович заявляв, що адміністративна реформа в Україні реалізовується успішно. Президент зазначив, що кінцевою метою має стати значне підвищення ефективності державного управління та зниження рівня корупції в органах державної влади на всіх рівнях.

Раніше, 28 жовтня 2010 Європейська комісія в рамках двосторонніх переговорів з Кабміном дала згоду на фінансування адміністративної реформи в Україні. В результаті реалізації проекту протягом 2011-2013 рр.. до державного бюджету України безпосередньо надійдуть 70 млн євро.

Частиною адміністративної є адміністративно-територіальна реформа. У грудні 2010 р глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін заявив, що адміністративно-територіальна реформа в Україні може початися не раніше, ніж будуть подолані глибокі дефіцити держбюджету та Пенсійного фонду.

Нагадаємо, в квітні 2005 року нині єкс-віце-прем'єр-міністр з адміністративно-територіальної реформи Роман Безсмертний представив проект адміністративно-територіальної реформи в Україні, що, по суті, була складовою єдиної політреформи в країні. У липні Безсмертний подав у відставку. З 1 січня 2006 р. набула чинності політична реформа, спрямована на посилення ролі парламенту і уряду за рахунок обмеження повноважень Президента. Пполітреформа була схвалена Верховною Радою України 8 грудня 2004 р. Спочатку планувалося, що вона буде введена з 1 вересня 2005 року. Проте тоді парламент не ухвалив зміни до Конституції, які стосуються реформування системи місцевого самоврядування. Тому набуття чинності політреформи було перенесене на початок 2006 р.

Зазначимо, Конституція України визначає, що законопроект про внесення змін до Конституції може бути поданий до Верховної Ради Президентом або не менш як третиною народних депутатів від конституційного складу ВР. Документ буде вважатися прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Ради за нього проголосує не менше двох третин від її конституційного складу. Конституція України не може бути змінена, якщо зміни спрямовані на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України. Законопроект про внесення змін до Конституції розглядається Верховною Радою за наявності висновку Конституційного Суду.