Вища рада юстиції України ухвалила рішення про звільнення судді Мукачівського районного суду Володимира Монича. Цю інформацію підтвердив РБК-Україна глава Вищої ради юстиції України Микола Шелест. Причина – неправильна поведінка судді. Як відомо, саме В.Монич виніс 22 січня 2007 р. ухвалу про заборону підписання головою Верховної Ради Олександром Морозом закону "Про Кабінет міністрів України" і публікації його в офіційних виданнях.
М.Шелест зазначив, що рішення було ухвалено, не зважаючи на заперечення двох суддів, викликаних заявою В.Монича про те, що він зараз знаходиться у лікарні. Сам глава Вищої ради юстиції вважає цей факт поважною причиною, і не виключає, що ухвалення рішення необхідно було перенести. Проте Рада, яка є "колегіальним органом", не сприйняла цю обставину поважною і проголосувала за звільнення більшістю голосів. Не зважаючи на те, що у кожного є свої політичні симпатії, у Вищої ради юстиції як у колегіального органу їх немає, і вона ухвалила своє рішення, підкреслив її глава.
У той же час М.Шелест відмовився відповідати на запитання, скільки саме членів Ради підтримали це рішення, пославшись на те, що інформацію "ради таємної кімнати" поширювати заборонено.
Кажучи про причини звільнення, М.Шелест зауважив, що суддя повів себе неправильно. "Необхідно вміти мотивувати такі серйозні питання", - прокоментував він рішення судді від 22 січня 2007р. про заборону оприлюднення головою Верховної Ради Олександром Морозом тексту закону "Про Кабінет міністрів". "Нормальний суддя повинен мотивувати свої рішення" так, щоб з точки зору права жоден юрист "не міг йому сказати, що це рішення було неправильним", додав глава Ради.
Нагадаємо, що 22 січня ц.р. суддя Мукачівського міського районного суду В.Монич, розглянувши позовну заяву депутата від "Нашої України" Ігоря Кріля, виніс ухвалу про заборону О.Морозу підписувати закон про Кабмін, прийнятий на засіданні Верховної Ради 12 січня 2007р., а також заборону публікації даного документа в офіційних виданнях.
На підставі цього рішення у Секретаріаті президента навіть заявляли, що О.Морозу може загрожувати кримінальна відповідальність. Варто відзначити, що деякі спостерігачі сприйняли ухвалення такого рішення саме Мукачівським судом невипадковим, і пов'язували це з главою Секретаріату президента, а нині і главою "Нашої України" Віктором Балогою, оскільки він у 1998-1999 рр. очолював міську адміністрацію м. Мукачевого. Проте І.Кріль сказав, що рішення звернутися до суду було особистим.
Дане рішення Мукачівського суду поки що – чи не єдине, яке ставить під сумнів легітимність прийнятого закону про Кабмін. Нагадаємо, що 2 лютого ц.р., не дивлячись на заборону, закон "Про Кабінет міністрів України" було офіційно оприлюднено. Представники "антикризової коаліції" вважають, що таким чином закон вступив у силу. Натомість 5 лютого Президент України Віктор Ющенко звернувся до Конституційного суду з приводу конституційності цього закону.
Думки експертів з цього приводу розходяться. Так, політолог Кость Бондаренко вважає, що Президент ризикує програти битву в КСУ. У той же час директор інституту держави і права ім. Корецького Юрій Шемшученко сказав РБК-Україна, що КСУ може визнати закон про Кабмін або частину його положень неконституційними, оскільки "не всі вони відповідають Конституції". "Якщо закон про Кабмін або частину його положень суд визнає невідповідними Конституції, то документ може втратити силу", - підкреслив він.