Вищий господарський суд України розгляне касацію на рішення про виплату боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) Міністерству оборони РФ 21 січня 2013 р. Про це йдеться в постанові суду № 5011-61/11340-2012 від 26 грудня 2012 р., опублікованому на сайті Єдиного реєстру судових рішень.
Вищий господарський суд України розгляне касацію на рішення про виплату боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) Міністерству оборони РФ 21 січня 2013 Про це йдеться в постанові суду № 5011-61/11340-2012 від 26 грудня 2012 р., опублікованому на сайті Єдиного реєстру судових рішень.
"Відкласти розгляд заяви Державної казначейської служби України та Кабінету міністрів України про зупинення виконання судового рішення Господарського суду городаКіева від 19 вересня 2012 р. до судового засідання, яке відбудеться 21 січня 2013 р.", - говориться в постанові.
Міністерство юстиції України заявило, що подало касацію на судове рішення, яке зобов'язує Україну виплатити Міністерству оборони Російської Федерації борг корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) після того як апеляційний господарський суд Києва залишив в силі рішення Господарського суду Києва від 19 вересня ц.р. про виплату Кабінетом міністрів 3,1 млрд грн боргів корпорації ЄЕСУ.
Читайте також: Мін'юст подав касацію на виплату Міноборони РФ боргу ЄЕСУ
Нагадаємо, що Міноборони РФ звернулося до Госпсуду Києва з приводу виплати урядом України 3,1 млрд грн за боргами корпорації ЄЕСУ. Так, російська сторона вимагає притягнути як відповідача, крім Кабміну України, Держказначейство. У той же час ЄЕСУ в справі фігурує як третя особа. Цей борг, як стверджує позивач, утворився в кінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Юлією Тимошенко не виконала гарантоване урядом Павла Лазаренка угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для російського оборонного відомства. Нагадаємо, позов був пред'явлений за результатами розслідування діяльності компанії ЄЕСУ, до керівництва якої причетна екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко.
Кримінальна справа проти Тимошенко, щодо діяльності ЄЕСУ 29 березня ц.р. була передана до суду, і зараз там розглядається. Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно до матеріалів кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчиненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.
Генеральна прокуратура України 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи.
Крім того, Тимошенко обвинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.
Читайте також: Україна програла апеляцію у справі про виплату Міноборони РФ 3,1 млрд грн боргів ЄЕСУ
Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 засудив екс-прем'єра Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Додамо також, що 29 серпня ц.р. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ України залишив без змін обвинувальний вирок екс-прем'єру Тимошенко.