ru ua

Вибори-2012: В Україні закрилися виборчі дільниці

Автор: RBC.UA
В Україні о 20:00 закрилися виборчі дільниці, на яких відбулося голосування за списки партій і мажоритарних кандидатів, що претендують на місця у Верховній Раді.

В Україні о 20:00 закрилися виборчі дільниці, на яких відбулося голосування за списки партій і мажоритарних кандидатів, що претендують на місця у Верховній Раді.

На 450 місць у Верховній Раді претендує 5207 чоловік, тобто на одне депутатське крісло припадає майже 12 кандидатів. Вперше за останні 10 років вибори відбуваються за змішаною системою, коли одну половину парламенту сформують за списками партій, а другу - за підсумками голосування за окремих політиків.

Читайте також: До ЦВК надійшло 6 скарг

Вибори проходять по 225 виборчим округам, розділеним на 33769 виборчих дільниць, з яких 116 були відкриті в інших країнах. Право голосу мають майже 37 млн ​​людей.

8Середня явка станом на 16:00 становила 45,48%. Найвища явка виборців на цей час спостерігалася у Вінницькій, Волинській, Тернопільській, Чернівецькій областях - більше 50%. В інших регіонах явка виборців була в межах 45%.

У першій половині дня більш висока явка виборців спостерігалася в східних (23% -28%), північних (26% -29%) і центральних (24% -26%) областях. Очікувалося, що активність виборців у західних областях (17% -20%), підвищиться в другій половині дня, коли місцеві жителі традиційно повертаються з церкви.

Читайте також: До парламенту проходять 5 партій

За даними МВС, станом на 16:00 міліція не зафіксувала жодного випадку "каруселей". "Ніяких" каруселей "ми не зафіксували, ніяких людей, які приїжджали б на автобусах до виборчих дільниць, ми не зафіксували", - сказав Заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк. Він зазначив, що в принципі неможливо в нинішніх умовах привезти на ділянку "якихось зайвих людей", оскільки все фіксують відеокамери.

За виборами стежать близько 350 тис. спостерігачів від партій, кандидатів, міжнародних організацій, ЗМІ. На кожній дільниці в Країні встановлені веб-камери.