ru ua

Порушення на виборах-2012: ЦВК не зафіксувала порушень, які можуть вплинути на результати голосування

Автор: RBC.UA
Центральна виборча комісія (ЦВК) України за 2,5 години до закінчення голосування на виборах до парламенту не зафіксувала порушень, які можуть вплинути на результати голосування. Про це повідомила на брифінгу секретар ЦВК Тетяна Лукаш.

Центральна виборча комісія (ЦВК) України за 2,5 години до закінчення голосування на виборах до парламенту не зафіксувала порушень, які можуть вплинути на результати голосування. Про це повідомила на брифінгу секретар ЦВК Тетяна Лукаш.

"Ніяких надзвичайних подій, які можуть вплинути на результати виборів, поки немає і, сподіваюся, що і не буде. Окремі порушення є, але вони нечисленні", - сказала вона.

За словами Лукаш, до ЦВК надійшло 6 скарг, які стосуються порушеннь виборчого процесу. За її словами, скарги, що стосуються комунальних служб, найімовірніше пов'язані з тим, що не познімали агітаційні матеріали в передбачений законом термін. "Тобто нічого особливого ці скарги не містять. Вони будуть розглянуті ЦВК і по кожному з цих випадків буде прийнято рішення", - сказала Лукаш

Так само вона повідомила, що встановлення результатів виборів буде оголошено протягом 15 днів. Вже завтра відбудеться перше засідання ЦВК, в ході якого комісія буде готова приймати протоколи з мокрими печатками.

Згідно з повідомленням прес-служби Комітету виборців України (КВУ), найбільшою проблемою у першій половині дня голосування стала організація підкупу виборців безпосередньо біля дільниць ("каруселі"). Також на окремих дільницях зафіксована дуже висока кількість виборців, які виявили бажання голосувати на дому. Багато з цих виборців приходили на дільниці і дізнавалися, що вони нібито писали заяви про голосування на дому. Крім того, поширені випадки винесення бюлетенів з виборчих дільниць, вкидання зайвих бюлетенів в урни.

Читайте також: Вибори-2012 online: всі новини дня голосування на парламентських виборах в Україні

У свою чергу, уповноважений з прав людини у Верховній Раді України Валерія Лутковська висловила стурбованість численними повідомленнями про порушення виборчих прав громадян під час парламентських виборах 2012 р.

В той же час, за даними УЗГ МВС України, станом на 16.00 годину до органів внутрішніх справ України надійшло 134 повідомлення, прямо чи опосередковано пов'язаних з виборчим процесом в ході голосування на парламентських виборах в Україні. Серед них: хуліганські прояви - 11, пошкодження бюлетенів для голосування - 3, спроба винесення бюлетенів для голосування з дільничної виборчої комісії - 6, підкуп виборців - 13, незаконна агітація - 45, погроза фізичною розправою - 2, порушення виборчого законодавства - 4.

Охорону громадського порядку на території, прилеглій до виборчих дільниць, забезпечують 58,5 тисяч міліціонерів. Їм допомагають майже 18 тисяч придатних сил із числа працівників МНС, членів громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону та інші.

Раніше, на брифінгу голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Володимир Шаповал заявив, що процес голосування на парламентських виборах проходить без порушень. Також він зазначив, що 98% відеокамер на виборчих дільницях в Україні працюють нормально, додавши, що 100%-го показника досягти не вийде

Голова ЦВК зазначив, що, за його попередніми підрахунками, у виборчому процесі беруть участь від 20 до 25 млн громадян України. "Такі цифри показують складність нашої роботи", - додав Шаповал.

Керівник Центрвиборчкому також зауважив, що кілька годин, які вже пройшли після відкриття дільниць, виборчий процес відбувається штатно.

"У мене є оптимізм, що нас оцінять належним чином, а може - і краще", - підкреслив Шаповал.

У прес-службі МВС України повідомили, що голосування на виборах до ВР проходить без грубих порушень. "Резонансних порушень не зафіксовано", - заявили у МВС. Пізніше стало відомо, що станом на 12:00 в міліцію надійшло 44 повідомлення про незначні порушення, пов'язані з виборчим процесом, при цьому серйозні надзвичайні події не зафіксовані. Як заявив начальник прес-служби Міністерства внутрішніх справ (МВС) України Володимир Поліщук, надійшли повідомлення про проведення незаконної агітації та спробу виносу бюлетенів.

При цьому ЦВК має намір звернутися до правоохоронних органів з проханням розслідувати факти проведення "чорної агітації" у Київській і Луганській областях, яка проводилася з посиланням на нібито прийняті ЦВК постанови про зняття з реєстрації кандидатів.

Читайте також: Пам'ятка виборцю: права громадян України на виборах 28 жовтня

У той же час з'являються повідомлення про порушення на виборах-2012.

Так, прізвище колишнього кандидата в депутати по 223-му округу в Києві Ігоря Луценка, який знявся в інтересах опозиції, викреслили не з усіх бюлетенів. Зокрема, прізвище Луценко виявлено ​​в бюлетенях на дільниці № 801036. "На половині дільниць (наприклад, 801022) плакати з інформацією про мене розвішані у приміщенні ДВК", - зазначив сам Луценко.

Крім того, на виборчій дільниці у 164-му окрузі в Тернопільській області колегами був затриманий голова дільничної комісіїї при спробі винести за межі дільниці чотири протоколи і печатку, а також штамп "вибув".

Читайте також: Вибори-2012 в Україні: права і обов'язки спостерігачів і журналістів у день голосування

У той же час у Львівській області виявлена ​​незаконна агітація з боку партії "Свобода" і Об'єднаної опозиції "Батьківщина". Про це заявив глава Львівського обласного виборчого штабу Партії регіонів Роман Редька. "На близько восьми дільницях були затримки відкриття на 5-10 хвилин... Але на даний момент вже все відбувається в нормальному режимі. При цьому були виявлені порушення. Зокрема, від "Свободи" і Об'єднаної опозиції були виявлені агітаційні плакати біля Львова на дільницях Зимної води і Рудни", - сказав він.

Крім цього, в Луганській і Кіровоградській областях виявлено незаконну агітацію опозиції і розсилку смс-повідомлень з погрозами від імені Партії регіонів. Про це у прес-центрі штабу ПР повідомив кандидат у народні депутати від ПР Олег Зарубінський. "У Луганській області нами були виявлені листівки-некрологи кандидата від ПР Юлія Іоффе... Хоча кандидат Іоффе здоровий і балотується на виборах. Такі листівки-фальшивки наших опонентів... - свідоцтво чорного піару щодо ПР", - заявив він.

Крім того, Зарубінський зазначив, що найбільша кількість порушень у Києві було зафіксовано в "день тиші" 27 жовтня, коли була заборонена будь-яка агітація. У столиці зафіксували 56 порушень, тоді як подібних звернень у Луганській області було всього 19. По 16 випадків зафіксовано у Вінницькій, Рівненській, Львівській та Хмельницькій областях.

Зарубінський додав, що "по 99-му округу Кіровоградської області в "день тиші" від імені кандидата від опозиції Андрія Кабалова поширювалася агітаційна інформація, що є порушенням. "Нас також турбує в області масова видача посвідчень журналістів газети "Старе місто", "100-й округ"... Ми не виключаємо, що це робиться з метою підготовки провокацій. У самому Кіровограді людям розсилаються в масовій кількості смс-повідомлення з погрозами нібито від "донецьких". Це порушення та грубе зловживання з боку наших опонентів", - зазначив нардеп.

Читайте також: Читайте також: Парламентські вибори в Україні: денні фото

У свою чергу, глава Київської міськорганізації партії "Громадянська позиція", яка входить до складу Об'єднаної опозиції, Олексій Гриценко заявляє про те, що в районі Харківської площі в Києві сьогодні вранці були затримані два автобуси з хлопцями, які нібито їхали спостерігати за виборами в області . Ще два автобуси зникли. "Як зазначив головний групи, люди їхали спостерігати за виборами в області, а перед цим заїхали організовано проголосувати. Не на камеру самі хлопці зізнаються, що за таку поїздку їм заплатили гроші", - заявив Гриценко. Він також зазначив, що в розмові з молодими людьми з'ясувалося, що організував таку "карусель" нібито кандидат у народні депутати України по 212-му округу Ігор Баленко.

Прес-служба КПУ повідомляє, що сьогодні із самого ранку біля будівлі Червоногвардійського райвиконкому м. Макіївки (Донецька область) була помічена група людей і 14 автобусів. Серед людей перебувала жінка, що тримала в руках списки, за якими фіксувала всіх присутніх і тих, хто сідав в автобуси. "За всіма ознаками, в Макіївці вже щосили працює технологія "карусель", - наголошується в повідомленні. Зафіксувавши дане порушення, Донецький обком передав усю інформацію у СБУ області та міліцію.

Аналогічно в м. Торезі Донецької області на виборчу дільницю шахти Лісова прибуло два автобуси з людьми, які сидять і чекають команди голосувати. Також на дільниці № 141305 зафіксовано автобус з людьми, у водія знаходиться список, де повинні ці люди проголосувати.

Зазначимо також, що в Києві на виборчому окрузі № 213 був зафіксований факт агітації проти одного з кандидатів. Після початку голосування на Троєщині по вул. Лисківській був помічений легковий автомобіль, з якого невідомі поширювали листівки проти кандидата в нардепи Валерія Борисова. На момент приїзду правоохоронців порушників закону вже на місці не виявилося.

Тут же, на Троєщині, біля виборчих дільниць по вулиці Теодора Драйзера 40-б (школа № 321) і на вулиці Данькевича, 5 (школа № 292) були зафіксовані порушення виборчого законодавства: групи молодих людей намагалися скупити порожні бюлетені, пропонували гроші за зафіксований факт голосування на мобільний телефон за запропонованого ними кандидата. Викликаний на місце події наряд міліції порушників виборчого законодавства не застав.

Читайте також: Вибори-2012: голосують перші особи держави (фото)

Виборчий штаб партії "Батьківщина" фіксує багато порушень у ході голосування на виборах народних депутатів України, зокрема повне блокування роботи спостерігачів від партії на спеціальних дільницях. Як заявив глава штабу "Батьківщини" Олександр Турчинов, зафіксовано, що, всупереч закону, ПР проводила пряму агітацію в Миколаївській та Кіровоградській областях.

Також стало відомо, що у Криму фіксується незаконна агітація, однак серйозних порушень немає. Як заявив керівник Кримського виборчого штабу ПР Павло Бурлаков, телерадіокомпанія "Чорноморка" проводить у прямому режимі по суті незаконну агітацію за опозиційних кандидатів. У той же час заступник керівника штабу "Батьківщини" Микола Мартиненко заявив про "каруселі" в Донецькій області.

Нагадаємо, сьогодні, 28 жовтня 2012 р., в Україні відбуваються чергові вибори до Верховної Ради. Виборчі дільниці по всій країні будуть працювати до 20:00.

Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій. Попередні дані голосування очікуються в ніч проти 29 жовтня.