ua en ru

Вибори-2012: до ОВК доставлено майже 99% виборчих бюлетенів, - МВС

Автор: RBC.UA
В окружні виборчі комісії (ОВК) за станом на 16:00 30 жовтня вивезена документація із 33,2 тис. виборчих дільниць по Україні, що становить близько 99% від їх загальної кількості.

В окружні виборчі комісії (ОВК) за станом на 16:00 30 жовтня вивезена документація із 33,2 тис. виборчих дільниць по Україні, що становить близько 99% від їх загальної кількості. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ (МВС) України.

Читайте також: У ході голосування на виборах в Україні зафіксовано чотири смерті на виборчих дільницях, - МВС

"Співробітники органів внутрішніх справ продовжують забезпечувати збереження виборчої документації при її транспортуванні в окружні виборчі комісії з виборчих дільниць, загальна кількість яких становить 33 тис. 617. Втім, з деяких причин відзначаються незначні затримки у процесі приймання документації в ОВК від дільничних виборчих комісій", - зазначили у правоохоронному відомстві.

Як уточнили в МВС, однією з таких причин є технічна сторона - неточності або помилки в оформленні виборчої документації. "Ще однією причиною є незгода окремих кандидатів у нардепи з результатами підрахунку голосів, внаслідок чого процес прийому документації членами ОВК істотно сповільнюється", - йдеться в повідомленні МВС.

На даний момент така ситуація зафіксована в роботі восьми з 225 ОВК. З них чотири розташовані у столиці, дві - в Київській обл. і по одній - у Волинській та Хмельницькій областях.

"Такі затримки ніяк не відбиваються на стані правопорядку в місцях розташування ОВК. Біля окружних комісій з метою недопущення незаконних втручань в їх роботу охорону громадський порядок забезпечують працівники органів внутрішніх справ, а також ті правоохоронці, які супроводжують виборчі бюлетені разом із представниками ДВК", - відзначили в МВС.

Читайте також: Підсумки виборів-2012: Виборче законодавство потребує зміни через перевантаженість ОВК, - Магера

Днем раніше повідомлялося, що органи внутрішніх справ за станом на 7:00 29 жовтня забезпечили транспортування виборчих бюлетенів з більш як 12,6 тис. виборчих дільниць до 177 ОВК.

Як повідомлялося, напередодні голова Центральної виборчої комісії (ЦВК) Володимир Шаповал заявив, що правоохоронні органи перестаралися з охороною Центрвиборчкому, що може викликати недовіру до ЦВК. "Це звичайний ексцес виконавця. ЦВК до самозбереження готова, але не в таких формах", - сказав Шаповал, додавши, що стосовно посиленої охорони від самого ЦВК ініціативи не було.

Як відомо, ЦВК сьогодні, 30 жовтня, не встигне обробити 100% протоколів виборчих комісій. Повідомляється також, що до завтра у ЦВК не встигнуть надійти паперові протоколи з окружних виборчих комісій.

Нагадаємо, що ЦВК сьогодні почала приймати протоколи з мокрими печатками. При цьому в Центрвиборчкомі висловили невдоволення роботою ОВК. Як заявив Шаповал, на безперервному засіданні ЦВК з прийому протоколів з ОВК повинні бути в наявності протоколи з виборчих дільниць. Раніше заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних.

При цьому у ЦВК попередили системних адміністраторів, які обробляють дані, про кримінальну відповідальність, а також заявили, що будуть розглядати паперові протоколи окремих ДВК у разі потреби. Також офіційно стало відомо, що на чотирьох дільницях у 223-му окрузі у столиці дані про результати голосування в електронних системах не збігаються з протоколами.

Як заявив Шаповал, ЦВК буде повертатися в режим засідання щоразу, як збереться достатня кількість ОВК.

Читайте також: Підрахунок голосів на виборах-2012: по мажоритарних округах до ВР проходять 117 регіоналів (оновлюється)

Як повідомлялося, органами внутрішніх справ за станом на 7:00 29 жовтня 2012 р. було зареєстровано 584 повідомлення, прямо або побічно пов'язаних з виборчим процесом. Найбільша кількість звернень - 115 - була зафіксована в Києві, найменша - у Кіровоградській і Одеській областях - по два.

Серед звернень про порушення, зареєстрованих правоохоронцями, найчастіше фігурували повідомлення про незаконну агітацію (147), підкуп виборців (68), порушення виборчого законодавства (34) і пошкодження бюлетенів для голосування (27).

Також, згідно з даними МВС, міліція за час голосування на виборах народних депутатів України порушила одну кримінальну справу - за ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності) Кримінального кодексу України.

Читайте також: Результати виборів-2012: За підсумками обробки 94,15% бюлетенів, ПР набирає 30,82%, "Батьківщина" - 24,97% голосів

За зібраними матеріалами працівниками органів внутрішніх справ було складено 17 адміністративних протоколів. З них 8 - за ст. 212-10 (порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, агітація в день проведення референдуму), 3 протоколи - за ст. 173 (дрібне хуліганство). Ще 6 адміністративних матеріалів - за ст. 178 (розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, по 2 звернення направлено для розгляду за належністю до прокуратури і в ОВК або ЦВК. За іншими повідомленнями проводяться перевірки.

Читайте також: Вся відеоінформація про голосування на виборах 2012 р. надійде до ЦВК найближчими днями, - Охендовський

Нагадаємо, вчора, 28 жовтня, в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Загалом у бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.

Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не була передбачена. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.

Раніше ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становила 161 140 осіб, допустиме відхилення від цієї чисельності - 12%. У Південно-Східних областях 106 мандатів, а в Центрально-Західних областях 119 мандатів.

Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій.

Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.