ua en ru

Підсумки виборів-2012: Виборче законодавство потребує зміни через перевантаженість ОВК, - Магера

Автор: RBC.UA
Окружні виборчі комісії (ОВК) під час підрахунку голосів на виборах народних депутатів України перевантажені роботою у зв'язку з недосконалістю виборчого законодавства в Україні. Про це сьогодні, 30 жовтня, на брифінгу повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера.

Окружні виборчі комісії (ОВК) під час підрахунку голосів на виборах народних депутатів України перевантажені роботою у зв'язку з недосконалістю виборчого законодавства в Україні. Про це сьогодні, 30 жовтня, на брифінгу повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії (ЦВК) Андрій Магера, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: Спостерігачі ЕNEMO називають підрахунок голосів ОВК "вкрай непрозорим"

"В ОВК дуже багато роботи, і законодавець "підкинув" їм цієї роботи, оскільки надав повноваження складати протоколи відразу по двох округах - загальнодержавному та одномандатному", - пояснив Магера.

За словами заступника голови ЦВК, для усунення цього недоліку необхідно внести зміни до виборчого законодавства.

"Треба нам подумати про новації виборчого законодавства, щоб був збережений принцип публічності та гласності, але, разом з тим, щоб ми не "заганяли" цих людей. Я не знаю, хто на наступні вибори тоді піде працювати, якщо люди прийдуть, подивляться, чим вони займаються, пройдуть через це, умовно кажучи, пекло, а потім їх хтось буде агітувати працювати у виборчих комісіях... Законодавцю треба про це думати, а не приймати якусь безглузду норму, "а ви виконуватимете будь-яке рішення", - зазначив Магера.

Також заступник голови Центрвиборчкому заявив, що ЦВК не задоволена роботою ОВК. "Підрахунок голосів виборців на дільницях та встановлення підсумків голосування в округах мені не дуже подобаються. Якщо порівняти з парламентськими виборами 2006 і 2007 років, такої ситуації в окружних комісіях не було. Вчора пізно ввечері я був у низці ОВК і хочу сказати, що не так повинні проходити засідання ОВК, не так повинна відбуватися робота ОВК", - сказав Магера.

Читайте також: У Києві на засідання ОВК 215-го округу пробрався чоловік з підозрілим журналістським посвідченням

Як сьогодні заявив голова ЦВК Володимир Шаповал, на безперервному засіданні ЦВК з прийому протоколів з ОВК повинні бути в наявності протоколи з виборчих дільниць. Раніше заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних.

При цьому у ЦВК попередили системних адміністраторів, які обробляють дані, про кримінальну відповідальність, а також заявили, що будуть розглядати паперові протоколи окремих ДВК у разі потреби.

Також офіційно стало відомо, що на чотирьох дільницях у 223-му окрузі у столиці дані про результати голосування в електронних системах не збігаються із протоколами.

Як заявив Шаповал, ЦВК буде повертатися в режим засідання щоразу, як збереться достатня кількість ОВК.

Нагадаємо, на сьогоднішній день тільки в Києві є чотири "проблемних округи", де підрахунок голосів виборців ведеться занадто повільно.

Підрахунок голосів по мінмум 10 мажоритарних округах затягують з метою фальсифікацій результатів виборів в Україні, зазначив голова Комітету виборців України (КВУ) Олександр Черненко. "Наш загальний висновок спостереження за виборами такий: ці вибори не наблизили Україну до стандартів демократичних виборів. Це стосується виборчої кампанії, голосування, а також підрахунку голосів", - заявив експерт.

Читайте також: Результати виборів-2012 в Україні: до ЦВК надійшли перші протоколи з мокрими печатками

Парламентські вибори вперше з 2002 р. були проведені за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, була не передбачена. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.

Раніше ЦВК утворила 225 виборчих округів, середня кількість виборців в одному окрузі становить 161 140 осіб, допустиме відхилення від цієї чисельності - 12%. У Південно-Східних областях 106 мандатів, а в Центрально-Західних областях 119 мандатів.

Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання.