ВВП України в 2013 р. може зрости на 3-4%, - Азаров

Середа 23 січня 2013 10:31
Автор: RBC.UA
Зростання ВВП України в 2013 р. може досягти 3-4%. Про це під час засідання Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент РБК-Україна.

Зростання ВВП України в 2013 р. може досягти 3-4%. Про це під час засідання Кабінету міністрів заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.

"Думаю, що всупереч усім несприятливих світовим економічним умовам, Україна може досягти в 2013 році зростання ВВП на рівні 3-4% з інфляцією приблизно 3%, а в 2014 році вийти на більш високі і якісні темпи розвитку", - заявив Азаров.

Читайте також: Азаров упевнений у зростанні економіки України в 2013 р. за рахунок внутрішнього ринку.

Нагадаємо, ще в п'ятницю, 18 січня 2013 року, Микола Азаров заявляв, що Кабінет міністрів України очікує в Україні у 2013 р. зростання ВВП на рівні 3%. "Звичайно, нас дефляція не радує. Я думаю, що буде прийматися, безумовно, цілий ряд заходів, які дозволять відмовитися від жорсткої монетарної політики і посприяють переходу до помірної інфляції, зумовленої нормальним економічним зростанням. Ми розраховуємо на 2013 р. мати приблизно 3% зростання ВВП ", - сказав Азаров.

Читайте також: ВВП України у 2013 р. може вирости на 3%, - експерт

Раніше прем'єр-міністр у вступному слові перед засіданням уряду зазначив, що навіть в умовах слабкого зростання світової економіки Україна може самостійно забезпечити зростання свого ВВП.

Слід зазначити, що раніше Кабмін заклав у держбюджеті зростання ВВП на поточний рік на рівні 3,4% (номінальний ВВП передбачається в розмірі 1 трлн 576 млрд грн), однак багато експертів не такі оптимістичні. Зокрема, Світовий банк знизив прогноз зростання ВВП України у 2013 р. із 3,5% до 2,2%. При цьому в липневому прогнозі банк очікував зростання ВВП на рівні 3,5%. Таким чином, СБ погіршив прогноз на 1,3 п.п.

Читайте також: Девальвація гривні у 2013 р. очікується до рівня 8,7 грн/дол., - Світовий банк

У 2014 р. банк прогнозує зростання економіки України на 3,2%, що також нижче липневого прогнозу (4%). Світовий банк, крім того, очікує у 2013 р. дефіциту бюджету України на рівні 6,6%, зі зменшенням до 5,6% у 2014 р.

Читайте також: ЄБРР прогнозує зростання ВВП України в 2013 р. на 1%

Зазначимо також, що раніше були оприлюднені більш скромні прогнози експертів щодо зростання української економіки.

Так, прогнозоване зростання ВВП в Україні у 2013 р. складе 1%, а рівень проблемної заборгованості в портфелях банків знизиться із 33% до 30%. Про це повідомив глава департаменту стратегічного аналізу італійської групи UniCredit по Центральній і Східній Європі Ауреліо Маккаріо. При цьому, за його словами, український банківський ринок все ще буде серед найбільш низькодохідних для банків через високе співвідношення рівня резервів до активів.

Читайте також: Кабмін підготував радикальні заходи з наповнення казни

"При цьому ми очікуємо досить швидкого відновлення ринку на тлі загального пожвавлення кредитної активності у Європі і завдяки діям фінансової влади України, яка змогли забезпечити 1,2% зростання кредитів, незважаючи на складні економічні умови", - сказав Маккаріо.

За словами глави бізнесу UniCredit по Центральній і Східній Європі Джанні Папа, ключовим викликом для українських банків, як і більшості інших фінустанов у регіоні, буде робота по заміщенню зовнішнього фондування внутрішніми ресурсами, що є наслідком заборон на кредитування у валюті бізнесу та приватних клієнтів у багатьох країнах ЦСЄ.

Читайте також: ВВП України у 2012 р. виросте на 1%, - Янукович

Нагадаємо, вчора Президент України Віктор Янукович звинуватив Кабмін у саботажі реформ і не виключив кадрових перестановок. Про це він заявив у ході засідання Комітету економічних реформ. "Я не можу зрозуміти, як можна не виконати план реформ з модернізації, поліпшення галузі на 35%? Можна недоотримати ресурси, були якісь прорахунки. Тоді можна недовиконати план на 10-15-20%, але не 35%", - заявив Президент. Янукович упевнений, що за це несе відповідальність безпосередньо прем'єр-міністр.

За оцінками агентства S&P, у 2013 р. ВВП України збільшиться на 2,5%, інфляція - на 8%, на думку експертів Fitch - на 3,2% і 6,5%, відповідно.

МВФ прогнозує зростання ВВП України у 2013 р. на рівні 3,5%. Крім того, таке ж зростання економіки України очікується і у 2014-2017 рр.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся