ВВП України в 2012 р. виросте на 1%, - Янукович

Зростання ВВП України в 2012 р. складе 1%. Про це під час Ради регіонів заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

Зростання ВВП України в 2012 р. складе 1%. Про це під час Ради регіонів заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

За його словами, дефіцит бюджету за підсумками року очікується на рівні 2,6% ВВП.

"За попередніми оцінками уряду, за рік очікується зростання ВВП на рівні до 1%, тоді як бюджет 2012 р. закладався під зростання ВВП 3,9%. Як наслідок, бюджетний рік закінчимо з очікуваним дефіцитом на рівні 2,6% ВВП, який трохи вище цільового показника 1,7%, що закладався під час затвердження бюджету в минулому році", - заявив Янукович.

Читайте також: ВВП України в III кварталі 2012 р. знизився на 1,3%

За його словами, в 2012 р. результати роботи економіки значно гірші, ніж прогнози, які робилися на рік. Уряд, як зазначив Президент, не реалізував в повній мірі плани щодо забезпечення зростання економіки і ефективних реформаторських змін.

"Мусимо визнати: плани по забезпеченню зростання економіки, ефективним реформаторським змінам уряд реалізував не в повній мірі. Навіть за умов відносної стабільності маємо дуже тривожні сигнали уповільненої економічної активності. Результати роботи економіки в 2012 р. значно гірші ніж прогнози, що робилися рік тому. Вони гірші за показники, які були закладені при формуванні бюджету держави на поточний рік", - заявив Янукович.

Нагадаємо, протягом року зростання ВВП України сповільнювалося. У перші півроку ВВП країни виріс на 2,5%. Третій квартал Україна закінчила падінням ВВП на 1,3%. У четвертому кварталі також очікується негативна динаміка. Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що зниження зростання ВВП України за 9 міс. 2012 р. пов'язане з високою порівняльною базою 2011 р., коли країна отримала рекордний урожай.

У держбюджеті на 2012 р. закладено зростання ВВП на рівні 3,9%.

Читайте також: ЄБРР переглянув прогноз зростання ВВП України в 2012 р. з 2,5% до 1%

Нещодавно британська аудиторська компанія Ernst & Young знизила прогноз зростання ВВП України в 2012 р. з 3,1% до 1,7%.

До цього Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) знизив прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2012 р. з 2,5% до 1%. Номінальний ВВП, згідно з прогнозами, складе 185 млрд дол.

У той же час Fitch спрогнозував, що зростання ВВП України в цьому році складе 0,5%, у номінальному вираженні ВВП складе 167,2 млрд дол. Раніше Fitch Ratings суттєво погіршило прогноз зростання української економіки в 2012-2013 роках.

Читайте також: Показники Держбюджету на 2013 рік

У Держбюджеті на 2013 рік уряд заклав зростання ВВП на рівні 3,4%. Документ передбачає номінальний ВВП у розмірі 1 трлн 576 млрд грн.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top