Валовий внутрішній продукт Китаю в II кварталі 2012 р. виріс на 7,6% у річному вирахуванні. Про це повідомило сьогодні Державне бюро статистики КНР. Офіційна оцінка економічного зростання в квітні-червні 2012 р. відповідає тій, яку очікували аналітики.
Валовий внутрішній продукт Китаю в II кварталі 2012 р. виріс на 7,6% у річному вирахуванні. Про це повідомило сьогодні Державне бюро статистики КНР. Офіційна оцінка економічного зростання в квітні-червні 2012 р. відповідає тій, яку очікували аналітики.
Зростання економіки характеризується як "стабільне" і "порівняно високе" незважаючи на те, що показник зростання ВВП Китаю в II кварталі 2012 р. став найнижчим з I кварталу 2009 р. ВВП Китаю в II кварталі 2012 р. відносно попереднього кварталу збільшився на 1,8%. Це на 0,1% більше прогнозів, які напередодні поширювали зацікавлені аналітики.
Китайська економіка сповільнюється безперервно вже протягом шести звітних кварталів. У I кварталі 2012 р. зростання в річному вирахуванні склало 8,1%. За підсумками 2011 р. економіка країни зросла на 9,2%. У 2010 р. ВВП КНР збільшився на 10,4%.
Нагадаємо, на початку березня керівництво Китаю знизило прогноз зростання ВВП до 7,5% в 2012 р. Таке рішення прийнято з метою зниження залежності китайської економіки від експорту на користь "розширеного споживчого попиту". Раніше прогнозне значення даного показника становило 8%. У разі виникнення нестабільної ситуації китайській економіці дано більше місця для уповільнення, відзначають аналітики.
На початку квітня 2012 р. Світовий банк також скоротив свій прогноз зростання китайської економіки на поточний рік до 8,2% з колишніх 8,4%.
Вчора МВФ озвучив прогноз, згідно з яким темпи зростання економіки Піднебесної за підсумками 2012 р. виявляться нижче 8%.
Очікування "м'якої посадки" економіки КНР пов'язані з борговими проблемами і рецесією в Європі, що є основним торговельним партнером КНР. Зростання китайського ВВП нижче 8% турбує багатьох інвесторів, які вважають цей рівень зростання економіки мінімальним для забезпечення достатньої кількості робочих місць для сотень мільйонів низькооплачуваних сезонних робітників із сільських регіонів.
Сьогодні також стало відомо, що сукупний обсяг роздрібних продажів в КНР в червні 2012 р. порівняно з аналогічним місяцем минулого року виріс на 13,7%. Реальне зростання (без урахування цінових факторів) склав 12,1%. Аналітики очікували, що даний показник збільшиться на 13,5%. Зростання обсягу роздрібних продажів у червні 2012 р. порівняно з минулим місяцем склав 1,08%.
Сукупний обсяг зростання промислового виробництва в Китаї в червні 2012 р. склав 9,5% порівняно з аналогічним показником роком раніше. Аналітики прогнозували, що показник зросте на 9,8%. Порівняно з травнем 2012 р. зростання промислового виробництва в червні 2012 р. склав 0,76%.
Додамо, що в червні 2012 р. індекс PMI (Purchasing Managers's Index, індекс менеджерів із закупівель у Китаї знизився до 50,2 порівняно з 50,4 в травні поточного року. У червні PMI досяг свого семимісячного мінімуму. Індекс PMI є одним з індикаторів стану економіки. Він вимірюється за 100-бальною шкалою. Величина індексу менше 50 пунктів свідчить про рецесії, більше 50 - про зростання економіки.
При цьому інфляція в країні продовжує знижуватися. У червні показник склав 2,2%. У травні цього року інфляція досягала 3%. Рівень інфляції в 2,2% став найнижчим за 2,5 року. Індекс цін виробників (Producer Price Index) знизився на 2,1% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Зниження індексу PPI відбувається чотири місяці поспіль, воно свідчить, зокрема, про скорочення попиту на промислові товари.
Незважаючи на такі показники і песимістичні прогнози, влада КНР очікує, що незабаром економіка Піднебесної повернеться до колишнього рівня зростання. Міжнародні фінансові організації, зокрема МВФ і СБ, зазначають, що у Пекіна є можливості для певних маневрів, які дозволять стабілізувати ситуацію.