Світовий банк схвалив мета подолати бідність в усьому світі протягом наступних 17 років.
Світовий банк схвалив мета подолати бідність в усьому світі протягом наступних 17 років. Про це повідомляє радіо "Свобода".
Межею потреби, йдеться в пропозиції політичного комітету Світового банку, є виживання менш на 1,25 долара США на день, і цьому повинен настати кінець до 2030 року.
"Світ без бідності залишається всеохоплюючої місією СБ. Ми підтримуємо розробку стратегії банку, яка орієнтована на виконання даного завдання", - йдеться в заяві.
За оцінками Світового банку, в умовах такої крайньої бідності живе 1 мдрд 2 млн осіб, понад третина з них - у більшій частині Африки південніше Сахари.
Визначення цієї мети подолання бідності, заявив журналістам голова Світового банку Джим Йонг Кім на підсумковій прес-конференції, є для всього світу історичним моментом.
Читайте також: За межею бідності в Україні – 3,6 млн громадян, - Янукович
Торік американська розвідка прогнозувала, що в 2030 р. загальне число людей, що живуть на межі або за межею бідності, різко зменшиться. Поряд з цим зросте кількість людей, яких прийнято відносити до середнього класу.
Автори дослідження відзначали, що з найбільшими проблемами зіткнутися влади тих країн, де зростання добробуту (перехід від "бідняка" до "середнього класу") торкнеться більшої кількості людей. Причиною такого явища є цінності, які закріплюються у свідомості людини, яка здійснює зазначений перехід і закріплюється на новому щаблі.
Зазначимо, що в торішній доповіді ООН, що стосується Цілей Розвитку Тисячоліття, кількість людей у світі живуть на суму менше 1,25 дол на день, в 2010 р. зменшилося вдвічі порівняно з 1990 р. Частка людей, що мають доступ до якісної питної води збільшилася з 76% у 1990 р. до 89% в 2010 р., тобто більше 2 млрд людей поліпшили умови життя. У світі частка міського населення, що живе в трущобах, скоротилася з 39% у 2000 р. до 33% в 2012 р. В кінці 2010 р. в регіонах, що розвиваються, більше 6,5 млн людей отримували антиретровірусну терапію від ВІЛ/СНІДу.
Зазначалося, що в Україні можна говорити про появу нових тенденцій, які свідчать на користь загального поліпшення становища бідних: за всіма монетарними порогами (як абсолютним, так і відносним) рівень бідності продовжує знижуватися. Так, рівень абсолютної бідності (за межею прожиткового мінімуму) зменшився з 18,5% за 9 місяців 2010 р. до 15,2% за 9 місяців 2011 р. Це означає, що майже 1,5 млн осіб вийшли зі стану бідності, і вартість їх середньодушового споживання перевищила розмір прожиткового мінімуму. Протягом 2010-2011 рр.. рівень абсолютної бідності (за критерієм вартості добового споживання 5 дол. США на людину за ПКС) скоротився вдвічі і становить 1,4% (за даними за 9 місяців 2011 р.)", - говорилося в заяві ООН.
Читайте також: До 2030 р. кількість бідних у світі різко зменшиться
За даними Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Національної академії наук (НАН) України, якими користується ООН, зниження відносної бідності відбувається за рахунок поліпшення ситуації серед сімей з дітьми - цей показник зменшився до 31,7% і серед працюючих - до 19,8% (дані за 9 місяців 2011 р .).
Зазначимо також, що трохи пізніше після оприлюднення цієї доповіді ООН Президент України Віктор Янукович заявив, що за межею бідності в нашій країні живуть близько 3,6 млн громадян.