Верховна Рада України розгляне врегулювання низку положень закону про вибори Президента України 3 листопада ц.р. Про це за результатами погоджувальної ради повідомив голова парламенту Володимир Литвин. "До цього часу (3 листопада) активно попрацювати, щоб вийти на узгоджений пакет змін", - сказав спікер.
Верховна Рада України розгляне врегулювання низку положень закону про вибори Президента України 3 листопада ц.р. Про це за результатами погоджувальної ради повідомив голова парламенту Володимир Литвин. "До цього часу (3 листопада) активно попрацювати, щоб вийти на узгоджений пакет змін", - сказав спікер.
У свою чергу заступник голови фракції Партії регіонів Олександр Єфремов підтвердив, що законопроект про внесення змін до закону про вибори Президента парламент розгляне на наступному пленарному тижні. "Ми вирішили розглянути це питання на наступному пленарному тижні, тому що немає цілісного документа який би отримав достатню кількість голосів у залі... і рішення, яке прийняв Конституційний суд України ні в якій мірі не заважає працювати далі в передвиборчому процесі і цілком спокійно можна протягом наступного тижня підготувати цілісний документ. І через один тиждень на пленарному засіданні його прийняти в залі ", - підкреслив О.Єфремов
За його словами, на наступному пленарному тижні і представники від Партії регіонів і представники від коаліції розроблять окремі документи. "Але у випадку якщо ні один, ні другий документ не наберуть достатньої кількості голосів у залі, то я думаю, буде створена об'єднавча комісія, яка виробить документ, який буде прийнятний для всіх", - сказав О.Єфремов.
Варто зазначити, що заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна сьогодні заявила про те, що визнання окремих норм закону про вибори Президента неконституційними не завадить проведенню виборів. Зокрема вона зазначила, що ЦВК не користується тими нормами закону України про вибори глави держави, які стали недійсними згідно з рішенням КСУ. За її словами, прийняття такого закону дозволить більш чітко трактувати окремі положення законодавства щодо виборчого процесу. "Рішення КСУ вступило в силу, і ЦВК діє згідно з ним", - сказала вона.
Як повідомлялося, КСУ 19 жовтня визнав неконституційними окремі положення закону України про вибори Президента. Зокрема суд вирішив не відповідаючою Конституції, норму, згідно з якою правом участі у виборах за межами країни наділяються тільки громадяни, які перебувають на консульському обліку в дипломатичних представництвах України.
Закон № 4741 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів Президента України" був прийнятий ВР 24 липня 2009 р. Законом змінюється порядок формування окружних та дільничних виборчих комісій, а також скорочується термін виборчої кампанії з 120 до 90 днів. Парламент у новому законі також підвищив суму внесеного застави для кандидатів у президенти з 500 тисяч гривень до 2,5 млн, щоб відсіяти "випадкових" і так званих технічних кандидатів. Ліквідовано також відкріпні талони, за якими на минулих виборах деякі виборці голосували по кілька разів. 18 серпня 2009 В.Ющенко наклав вето на новий закон про вибори глави держави, але 21 серпня 2009 р. Верховна Рада подолала вето Президента.