ru ua

ВР завтра розпочне роботу зі скасування законопроекту про наклеп, - Литвин

Автор: RBC.UA
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прогнозує, що вже завтра, 2 жовтня, в парламенті набереться достатня кількість голосів для зняття з розгляду проекту закону про наклеп. Про це Литвин заявив сьогодні в ході брифінгу.

Голова Верховної Ради (ВР) України Володимир Литвин прогнозує, що вже завтра, 2 жовтня, в парламенті набереться достатня кількість голосів для зняття з розгляду проекту закону про наклеп. Про це Литвин заявив сьогодні в ході брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

Читайте також: Україна повинна відмовитися від криміналізації наклепу, - генсек Ради Європи

"Мене здивував не сам факт прийняття цього рішення, хоча у ВР повинен був спрацювати інстинкт самозбереження, а те, що він лежав з липня і ні в кого не викликав жодних побоювань... Щоб покласти край всім цим розмовам, завтра, відразу як ми почнемо роботу, я внесу пропозицію про зняття з розгляду цього законопроекту, щоб поставити на цьому крапку. І потім, щоб народні депутати не демонстрували таку недалекоглядність ", - заявив Литвин.

Читайте також: ОБСЄ стурбована наміром повернути кримінальну відповідальність за наклеп в Україні

Спікер також зазначив, що на сьогоднішній день всі депутати, з якими він обговорював дане голосування, говорили про те, що "за" скасування такого законопроекту вони готові проголосувати.

Крім того, Литвин висловив упевненість, що найближчим часом нових законопроектів, подібних до цього, в парламенті не з'явиться: "Якщо ВР знімає з розгляду законопроект, то подібний законопроект, навіть якщо брати формальну логіку, не може розглядатися на цій сесії", - сказав Литвин.

Читайте також: Ухвалення законопроекту про наклеп перешкодить розвитку незалежної журналістики в Україні, - Нацтелерадіо

Як сьогодні заявив лідер фракції Партії регіонів у ВР Олександр Єфремов, розгляд законопроекту про наклеп потрібно зупинити, щоб відправити документ на експертизу Венеціанської комісії.

Зазначимо, що сьогодні під стінами ВР пройшла акція протесту проти ухвалення законопроекту про наклеп. В акції взяли участь близько 150 журналістів.

Нагадаємо, 27 вересня на офіційному сайті ВР був опублікований текст проекту постанови № 11255 "Про скасування рішення ВР про прийняття в першому читанні проекту закону України" Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність і ділову репутацію людини".

Читайте також: У законопроекті про кримінальну відповідальність за наклеп слід виключити тиск на ЗМІ, - Тігіпко (відео)

Про намір відкликати свій законопроект про наклеп народний депутат Віталій Журавський оголосив 26 вересня. "Зваживши всі обставини і виходячи з державних інтересів, я прийняв рішення відкликати свій законопроект. Я розумію, що напередодні виборів до Верховної Ради будь-яка ініціатива буде сприйматися як мінімум з побоюванням і недовірою", - заявив тоді парламентарій.

При цьому Журавський наголосив, що залишається на тих же політичних позиціях і вважає давно назрілою необхідність посилення відповідальності за наклеп.

Читайте також: Законопроект про кримінальну відповідальність за наклеп не буде прийнятий у цілому, - Кравчук

Зауважимо, що під час візиту до Нью-Йорка свою думку щодо мотивів, які спонукали Журавського відкликати законопроект про наклеп, висловив Президент України Віктор Янукович, який назвав помилкою прийняття законопроекту в першому читанні.

"Ви ж розумієте, що Журавський не випадково прийняв таке рішення, тому що він почув і мою точку зору, і точку зору своїх однопартійців... Він хоче виправити помилку, яку він зробив. А парламент, можливо, коли голосував, не до кінця зрозумів зміст ", - сказав Янукович.

Читайте також: До доопрацювання законопроекту про наклеп необхідно залучити міжнародних експертів, - Рінат Ахметов

Раніше радник Президента Ганна Герман заявляла, що Янукович не підпише закон про наклеп у разі його ухвалення ВР. Також Міжвідомча робоча група при Президентові рекомендувала зняти законопроект про наклеп із другого читання сесії ВР. Як заявив представник Президента у ВР Юрій Мірошниченко, глава держави і Адміністрація Президента не давали вказівок готувати закон про наклеп.

Читайте також: Законопроект про кримінальну відповідальність за наклеп є передчасним, - Хорошковський

Також відомо, що фракція Партії регіонів у ВР готова розглянути поправки до законопроекту про наклеп. Більш того, на думку її лідера Єфремова, до виборів закон про наклеп прийнятий не буде, а перед другим читанням пройде широка громадська дискусія з цього приводу. Голова парламенту Володимир Литвин, своєю чергою, впевнений, що в цілому цей законопроект прийнятий не буде.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Як повідомлялося, за основу законопроект № 11013, яким пропонується запровадити кримінальну відповідальність за наклеп, Верховна Рада України прийняла 18 вересня.