ua en ru

У законопроекті про кримінальну відповідальність за наклеп слід виключити тиск на ЗМІ, - Тігіпко (відео)

Автор: RBC.UA
Законопроект про введення кримінальної відповідальності за наклеп в Україні необхідно допрацювати до його прийняття у другому читанні, щоб виключити можливий тиск на ЗМІ. Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Законопроект про введення кримінальної відповідальності за наклеп в Україні необхідно допрацювати до його прийняття у другому читанні, щоб виключити можливий тиск на ЗМІ. Про це заявив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Читайте також: Законопроект про кримінальну відповідальність за наклеп є передчасним, - Хорошковський

За словами Тігіпка, заходи для захисту честі, гідності та ділової репутації людини не мають бути інструментом тиску на представників ЗМІ: "Ми не повинні допускати утисків свободи слова в країні, це суперечить європейським стандартам. Якщо ми хочемо захистити честь і гідність людини, то спочатку необхідно навести порядок у судах", - заявив Тігіпко.

"Цей закон повинен відповідати нормам європейського законодавства у сфері захисту честі, гідності та ділової репутації особистості", - зазначив віце-прем'єр.

Нагадаємо, Верховна Рада України, прийняла в першому читанні законопроект № 11013, яким пропонується ввести за наклеп покарання аж до позбавлення волі.

Читайте також: За наклеп в Україні можуть ввести кримінальну відповідальність

Як повідомлялося, автор законопроекту, член фракції Партії регіонів Віталій Журавський зазначив, що держави, котрі, як і Україна, раніше відмовилися від кримінальної відповідальності за наклеп, останнім часом повертаються до цього правового інструменту захисту честі, гідності та ділової репутації особи. Зокрема, в Російській Федерації прийнято закон, яким відповідальність за "наклеп" повернута зі сфери адміністративних правопорушень у кримінальні злочини.

Крім того, автор законопроекту зазначив, що кримінальна відповідальність за наклеп передбачена в законодавстві багатьох європейських країн, зокрема Німеччини, Австрії, Франції, Чехії та Польщі, що свідчить про ефективність такого виду відповідальності і його відповідність європейським стандартам.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Втім, в ході обговорення законопроекту заступник голови ВР Микола Томенко зазначив, що у 2001 році це "архаїчне поняття" було вилучено з кримінального законодавства України. "Якщо в сьогоднішніх обставинах ця норма з'явиться, то я думаю, що третину журналістів сьогодні пересаджають, і значну частину опозиції теж", - зазначив парламентарій.

На думку низки експертів, проект закону спрямований, передусім, проти журналістів і представників політичної опозиції.