ru ua

ВР сьогодні планує розпочати реформування "Нафтогазу"

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України, сьогодні 16 березня, в ході пленарного засідання розгляне законопроект № 9429, ініційований урядом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу".

Верховна Рада України, сьогодні 16 березня, в ході пленарного засідання розгляне законопроект № 9429, ініційований урядом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою забезпечення реформування нафтогазового комплексу".

Згідно з текстом проекту закону, реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та/або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і НАК "Нафтогаз України" здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України.

У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що прийняття відповідного проекту закону дозволить здійснити реформування НАК "Нафтогаз України", спрямоване на підвищення економічної ефективності нафтогазової галузі, що буде відповідати вимогам законодавства ЄС у зв'язку з приєднанням України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та сприяти посиленню енергетичної незалежності України.

Відповідний законопроект був зареєстрований у ВР ще в листопаді минулого року і неодноразово виносився на розгляд нардепів, однак парламентарям так і не вдавалося приступити до його розгляду. Опозиція впевнена, що в разі його прийняття українській ГТС загрожує приватизація і, не дозволяє ВР приступити до розгляду проекту шляхом блокування парламентської трибуни.
Через кілька днів після реєстрації законопроекту в Раді, про свою ліквідацію шляхом поділу та приєднання до "Нафтогазу України" повідомила ДК "Газ України" - найбільший постачальник газу в Україну.

Вперше про плани реформувати "Нафтогаз України" 2 вересня 2011 р. заяви прем'єр-міністр Україна Микола Азаров. В той же день Президент Янукович доручив Азарову почати реформування компанії.

Ще в 2009 р. Єврокомісія зажадала від України реформувати "Нафтогаз" відповідно до норм європейського законодавства, в обмін на кредит в 2,5 млрд дол.. Відповідні наміри сторони закріпили в декларації з питань модернізації української ГТС.

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Компанія здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам.