ua en ru

Опозиція розблокувала трибуну парламенту і розійшлася

Автор: RBC.UA
Депутати фракції БЮТБ розблокували трибуну і покинули сесійний зал Верховної Ради України (ВР), при цьому знявши плакати з написами "Юлі - волю!" і "Ні політичним репресіям", передає кореспондент РБК-України. Варто зазначити, що сьогодні, в п'ятницю, згідно з регламентом, ВР повинна була працювати до 14:00.

Депутати фракції БЮТБ розблокували трибуну і покинули сесійний зал Верховної Ради України (ВР), при цьому знявши плакати з написами "Юлі - волю!" і "Ні політичним репресіям", передає кореспондент РБК-України. Варто зазначити, що сьогодні, в п'ятницю, згідно з регламентом, ВР повинна була працювати до 14:00.

Представники більшості також покинули зал пленарних засідань. Враховуючи те, що трибуна була заблокована опозицією, Рада сьогодні так і не розпочала роботу.

Депутати від БЮТБ і НУ-НС заблокували трибуну і президію ВР ще до початку пленарного засідання, вимагаючи розгляду проекту постанови про виконання резолюції ПАРЄ та зняття з розгляду законопроекту про ГТС.

Раніше заступник лідера фракції БЮТБ Андрій Шкіль повідомив, що опозиція заблокувала трибуну Верховної Ради України на знак протесту проти розгляду законопроекту № 9429 про приватизацію ГТС країни.

У той же час голова Верховної Ради Володимир Литвин упевнений, що сьогодні блокування парламентської трибуни проводиться з надуманого приводу, оскільки закон про реформування нафтогазового копмлекс, який включено до порядку денного і проти прийняття якого виступає опозиція, насправді не передбачає приватизацію газотранспортної системи.

"Ви прекрасно розумієте, що нам потрібно вносити зміни в законодавство, що регулює діяльність енергетичного сектора України, оскільки Україна приєдналася до Енергетичної хартії, а Енергетична хартія вимагає, щоб ми внесли зміни у відповідне законодавство і розмежували" Нафтогаз Україна "в частині структур, які будуть займатися видобутком газу, і структур, які займатимуться транзитом газу, тому в тому законі, який запропонований, абсолютно не йде мова про приватизацію. Щоб ставити в фактичну площину питання про приватизацію газотранспортної системи Україні, треба розглядати інший закон, а саме закон, який забороняє об'єкти приватизації ", - сказав він сьогодні на брифінгу.

Напередодні народний депутат від БЮТБ Роман Забзалюк заявив, чтов Верховній Раді не виключений силовий варіант розвитку подій, пов'язаний з голосуванням законопроекту по приватизації.

У свою чергу заступник голови фракції ПР Олександр Єфремов зазначив, що Партія регіонів не наполягатиме на першочерговому розгляді сьогодні проекту закону про реорганізацію НАК "Нафтогаз Україна".

Згідно з текстом проекту закону № 9429, реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз Україна", що здійснюють діяльність з транспортування магістральними та / або розподільними трубопроводами, зберігання в підземних газосховищах, і НАК "Нафтогаз Україна "здійснюється за рішенням Кабінету міністрів України.

У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що прийняття відповідного проекту закону дозволить здійснити реформування НАК "Нафтогаз Україна", спрямоване на підвищення економічної ефективності нафтогазової галузі, що буде відповідати вимогам законодавства ЄС у зв'язку з приєднанням України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та сприяти посиленню енергетичної незалежності України.

Вищезазначений законопроект був внесений Кабміном на розгляд парламенту ще в листопаді 2011 р.