Верховна Рада України прийняла за основу проект закону № 8795 від 6 вересня 2011 р. про поводження з відпрацьованим ядерним паливом. За відповідне рішення проголосували 261 народний депутат з мінімально необхідних 226. Згідно з законопроектом, розмістити централізоване сховище планується в зоні відчуження.
Верховна Рада України прийняла за основу проект закону № 8795 від 6 вересня 2011 р. про поводження з відпрацьованим ядерним паливом. За відповідне рішення проголосували 261 народний депутат з мінімально необхідних 226.
Згідно з законопроектом, розмістити централізоване сховище планується на майданчику, який розташовується між селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка і Стечанка Київської області у зоні відчуження на території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Згідно з законопроектом, сховище має стати частиною єдиного комплексу поводження з ВЯП ДСП "Чорнобильська АЕС", і на ньому буде застосована технологія поверхневого "сухого" зберігання ВЯП в інженерних системах контейнерного типу. У пояснювальній записці до законопроекту говориться, що будівництво сховища вестиметься за рахунок позик, погашення яких буде здійснюватися НАЕК "Енергоатом" протягом 4 років після введення об'єкта в експлуатацію. Джерелом обслуговування кредитів стануть кошти, закладені в тариф НАЕК, які в даний час передбачені на оплату послуг російських підприємств з тимчасового зберігання і переробки ВЯП українських АЕС.
Відпрацьоване ядерне паливо є цінним вторинною сировиною, що містить до 97% ядерних матеріалів, які можуть бути ефективно використані в реакторах наступного покоління. Згідно проекту, загальна місткість централізованого сховища буде становити 16529 відпрацьованих тепловиділяючих зборок реакторів типу ВВЕР-440 і ВВЕР-1000.
Передбачається також, що замовник будівництва централізованого сховища направляє кошти в обсязі 10% від загальної кошторисної вартості будівництва на зведення об'єктів соціального призначення в місті Славутич, Іванківському і Поліському районах Київської області згідно з переліком, затвердженим Київською обласною державною адміністрацією. Ці кошти обліковуються в кошторисі будівництва централізованого сховища. Перерахування коштів здійснюється пропорційно фактично освоєним капітальних інвестицій за даними бухгалтерського обліку, без урахування податку на додану вартість.