ua en ru

ВР відмовилася передати в ГПУ звіт ТСК про діяльність RUE

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України (ВР) відмовилася направити до Генеральної прокуратури України (ГПУ) звіт Тимчасової слідчої комісії (ТСК) парламенту щодо рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, розслідування фактів корупційної діяльності ЗАТ "RosUkrEnergo".

Верховна Рада України (ВР) відмовилася направити до Генеральної прокуратури України (ГПУ) звіт Тимчасової слідчої комісії (ТСК) парламенту щодо рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма, розслідування фактів корупційної діяльності ЗАТ "RosUkrEnergo" і причетності до цього посадових осіб органів державної влади, і арешту екс-голови Державної митної служби України Анатолія Макаренка.

Нижчевикладений проект постанови підтримали лише 54 з 398 нардепів.

Також парламентарії не дозволили оприлюднити звіт ТСК в газеті "Голос України".

17 листопада проект постанови (№ 7373 від 17.11.2010 р.), про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України діяльності RUE, був зареєстрований групою народних депутатів, серед яких Р. Зварич, Анатолій Кінах, В. Бондик, В. Баранов, і пропонує взяти до відома висновки і пропозиції, викладені у звіті тимчасової слідчої комісії (ТСК) і направити матеріали ТСК в Генеральну прокуратуру України для їх вивчення та відповідного реагування.

Нагадаємо, Верховна Рада України 17 листопада відмовилася прийняти за основу і відхилила проект закону "Про забезпечення енергетичної безпеки України", який забороняє використання бюджетних коштів, а також коштів, отриманих від міжнародних фінансових організацій, для виконання зобов'язань держави, що випливають з рішень Арбітражного інституту Стокгольмської Торгової палати у справі НАК "Нафтогаз України" проти ЗАТ RosUkrEnergo (RUE).

Відзначимо, з аудиту консолідованої фінансової звітності компанії за 2009 р., проведеного аудиторською компанією Ernst & Young випливає, що втрати "Нафтогазу" від взаєморозрахунку з швейцарським газотрейдером ВАТ RosUkrEnergo (RUE) складуть 9,6 млрд грн. "Оскільки менеджмент компанії розраховує здійснити своє право витребування у RUE і повернути RUE 12,1 млрд куб. м природного газу на виконання рішення арбітражного суду Стокгольма, то передбачувана сума резерву (після заліку вимог) складе -9,6 млрд грн", - йдеться в документі.

Нагадаємо, рішеннями Арбітражного інституту Стокгольмської Торгової палати від 30 березня 2010 р. та від 8 червня 2010 р. на Україну покладено виконання певних майнових і фінансових зобов'язань. Держава повинна повернути RUE 11,1 млрд куб. м природного газу, 1,1 млрд куб. м природного газу в якості компенсації та виплатити 197 млн дол. як компенсацію.