Верховна Рада України відхилила проект закону "Про внесення змін до закону України" Про Митний тариф України "(щодо зміни мита на окремі види продовольчих товарів)".
Верховна Рада України відхилила проект закону "Про внесення змін до закону України" Про Митний тариф України "(щодо зміни мита на окремі види продовольчих товарів)". За даний проект проголосували 189 із 408 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
Законопроект № 7243 від 12 жовтня 2010 р., ініційований Кабінетом міністрів Україні, передбачав до 1 червня 2011 р. зменшення імпортного мита на молоко і вершки в порошку, гранулах чи інших твердих видах, олія вершкова, картоплю; жито і гречку до 0%.
В даний час мито на молоко і вершки в порошку і гранулах, а також інших твердих видах, вершкова олія і картопля (окрім насінньої - 2%) складає 10%, на жито і гречку - 20%.
Нагадаємо, раніше міністр аграрної політики Микола Присяжнюк заявив, що вважає недоцільним тимчасове скасування імпортного мита на окремі види продовольчих товарів. "Я вважаю, що цього за великим рахунком, недоцільно для нас, як сільськогосподарських виробників, робити. Тому що цих продуктів харчування у нас достатньо, щоб забезпечити продовольчу безпеку ... Я думаю, що навіть скасування мита, не зменшить ціну", - сказав М.Присяжнюк. Він додав, що скасування мита не знизить ціну на ці продукти тому, що ціна на дані продукти в країнах, які ввозять їх в Україні досить висока.
Відзначимо, у ВР також зареєстрований проект закону "Про внесення змін до закону України" Про Митний тариф України ". Проект № 7280 від 21 жовтня 2010 р. ініційований Кабінетом міністрів з метою приведення законодавчої бази України у відповідність із системою загальновизнаних норм міжнародного права, зокрема шляхом створення митного тарифу України, в основу якого покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Основною метою прийняття закону є приведення товарної номенклатури у відповідність з вимогами ГС-2007 на виконання міжнародних зобов'язань, взятих у рамках Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів, до якої приєдналася Україна; адаптація статистичної системи України до міжнародних методів, стандартів та класифікації; стандартизація зовнішньоторговельної документації; усунення розбіжностей у версіях систем української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності України та країн - торговельних партнерів; прискорення та спрощення процедури митного оформлення товарів при здійсненні зовнішньоторговельних операцій; приведення ставок ввізного мита на продукцію і товари у відповідність з рівнем, визначеним графіком тарифних зобов'язань Україна перед СОТ за товарами на 2011 р. в рамках Протоколу про вступ України до СОТ, ратифікованого законом України від 10 квітня 2008 р. № 250.