ua en ru

ВР хоче зробити сертифікацію якості зерна добровільною

Автор: RBC.UA
Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу проект закону №2458, яким пропонується скасувати обов'язкову сертифікацію зерна. За відповідний закон, ініційований групою народних депутатів від Партії регіонів, "Про внесення змін до закону України "Про зерно і ринок зерна в Україні" (відносно дерегуляції ринку зерна)" проголосували 299 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Верховна Рада України (ВР) прийняла в першому читанні за основу проект закону №2458, яким пропонується скасувати обов'язкову сертифікацію зерна. За відповідний закон, ініційований групою народних депутатів від Партії регіонів, "Про внесення змін до закону України "Про зерно і ринок зерна в Україні" (відносно дерегуляції ринку зерна)" проголосували 299 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Законопроектом встановлюється безстрокова сертифікація послуг із зберігання зерна. Пропонується скоротити термін, протягом якого має бути ухвалене рішення про видачу або відмову у видачі сертифікату до 10 днів.

Також пропонується скасувати обов'язкову сертифікацію якості всього зерна і продуктів його переробки, розповсюдивши відповідну вимогу тільки на зерно і продукти його переробки, які повністю або частково отримуються за кошти державного або місцевого бюджету або, якщо така вимога передбачена договором (контрактом), а також при ввезенні зерна і продуктів його переробки на митну територію України.

Читайте також: Посівні площі під урожай 2013 р. в Україні збільшилися на 0,4%

У проекті закону також запропонована нова дефініція - "сертифікат якості зерна і продуктів його переробки" з метою визначення правової природи цього документу.

Зазначимо, раніше перший заступник голови комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Верховної Ради України Сергій Лабазюк заявив, що Україна може збільшити врожайність зернових до 80 млн т в рік.

Лабазюк звернув увагу на брак елеваторів для зберігання зерна, що відбивається на якості продукту, який йде, зокрема, на експорт. "Сучасних елеваторів у нас не більше 10%... Тому ми повинні поставити собі план і щорічно збільшувати цю частку", - заявив він.

Читайте також: Україна може збільшити врожайність зернових до 80 млн т в рік, - Лабазюк

Нагадаємо, цього року аграрії провели сівбу на площах, що перевищують торішні. Посівна площа під урожай 2013 р. складе 27,6 млн га, що на 0,4% більше, ніж в 2012 р. Зерновими культурами засіють 16,2 млн га, а яринами зерновими і зернобобовими - 8,2 млн га, що також дещо перевищує показники минулого року. При цьому аграрії збільшували площі посівів саме тих культур, які мають переважний попит на зовнішніх ринках, відзначають фахівці.

На експорт поставлено більше 21,3 млн тонн зерна, що майже на 13,9% більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року. Експерти зазначають, що за кордоном більше всього мають попит вітчизняна пшениця, кукурудза, ячмінь, соняшник і соя. Тому аграрії збільшують посівні площі саме цих культур.

Читайте також: Україна зняла обмеження на експорт зерна

Аграрії можуть розраховувати на високі врожаї не тільки завдяки збільшенню посівних площ, але і через зростання врожайності. Це відбудеться завдяки тому, що цього року у розпорядженні аграріїв на 13% більше мінеральних добрив, ніж у 2012 р. Також вони на 100% забезпечені засобами захисту рослин. Сподіватися на високий урожай дозволяє і стан озимини. З посіяних 8,1 млн га сходи зернових отримані на 99,7% площ. У доброму і задовільному стані знаходяться 7,6 млн га, або 93%.