ВР 16 листопада розгляне проект Податкового кодексу у другому читанні
Верховна Рада України 16 листопада розгляне проект Податкового кодексу у другому читанні. Про це під час погоджувальної ради заявив спікер ВР Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.
"У вівторок ключове питання, яке буде розглянуте, - це проект Податкового кодексу. Як відомо, з четверга цей документ знаходиться у відкритому доступі на сайті ВР", - зазначив В.Литвин.
В той же час В.Литвин не виключає, що розгляд проекту Податкового кодексу буде продовжено в четвер, 18 листопада.
Зокрема, голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Віталій Хомутинник зауважив, що комітет підготував проект Податкового кодексу до другого читання і запропонував В.Литвину продовжити пленарне засідання у вівторок на декілька годин для того, щоб остаточно завершити розгляд Податкового кодексу.
В.Литвин погодився на пропозицію В.Хомутинника і пояснив, що якщо завтра ВР не встигне розглянути проект Податкового кодексу у другому читанні, то розгляд даного законопроекту буде перенесено на четвер. "Якщо народні депутати завтра будуть зморені і не зможуть працювати, то ми у середу залишимо день для опозиції, а у четвер продовжимо розгляд цього питання", - зазначив він.
Крім того, В.Литвин повідомив, що ВР не буде розглядати Трудовий кодекс до нового року. "У найближчий час ВР не збирається розглядати Трудовий кодекс. Принаймні до нового року (кодекс не буде розглянуто). Тому підстав для проведення різних акцій проти прийняття Трудового кодексу я не бачу", - заявив він.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в першому читанні Податковий кодекс 7 жовтня. Комітет Верховної Ради з питань податкової і митної політики за підсумками засідання 11 листопада рекомендував ВР прийняти в другому читанні проект Податкового кодексу України.
Зокрема, проектом пропонується встановити вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку на додану вартість. Так, у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (згідно з розділом про ПДВ), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп´ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх дванадцяти календарних місяців, сукупно перевищує 300 тис. грн (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов´язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 розділу про ПДВ, крім особи, яка є платником єдиного податку.
Також у новому проекті Податкового кодексу пропонується застосувати ставку 0% для платників податку на прибуток, в яких розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує 3 млн грн. Крім того, одним із критеріїв нарахування такої ставки є те, що розмір зарплати працівників такого підприємства має бути "не меншим, ніж дві встановлені законодавством мінімальні заробітні плати". Нульова ставка передбачена у період з 1 січня 2011 р. до 1 січня 2016 р.
Для фізичних осіб, які провадять діяльність у сфері інформатизації, ставка податку встановлюється у розмірі 1 тис. грн гривень з розрахунку на календарний місяць.
В новому проекті також пропонується встановити ренту плату на природній газ (у тому числі нафтовий (попутний) газ), що видобуваються в Україні, у розмірі 320 грн/тис. куб.м. У попередньому проекті пропонувалося 200 грн/тис. куб.м.
Пропонується встановити рентну плату у розмірі 160 грн за 1000 куб. м (раніше пропонувалося 100 грн) видобутого природного газу (у тому числі нафтового (попутного) газу) з покладів, що повністю залягають на глибині понад 5 км, на ділянках надр (родовищах) в межах території України.
Крім того, проект Податкового кодексу встановлює ставку оподаткування за транзит газу на рівні 1,67 грн за 1 тис. куб. м за 100 км.