Можливості співпраці з Туркменістаном не варто перебільшувати, - Янукович

Можливості співпраці з Туркменістаном не варто перебільшувати. Про це Президент України Віктор Янукович заявив в рамках телевізійної прес-конференції "Діалог з країною", відповідаючи на запитання працівників плавучої бурової установки "Петро Годованець" на шельфі Чорного моря.

Можливості співпраці з Туркменістаном не варто перебільшувати. Про це Президент України Віктор Янукович заявив в рамках телевізійної прес-конференції "Діалог з країною", відповідаючи на запитання працівників плавучої бурової установки "Петро Годованець" на шельфі Чорного моря.

"Я скажу, що ми будемо шукати будь-які шляхи диверсифікації джерел постачання газу. І Туркменістан - одне з джерел. Але я б зараз не перебільшував наші можливості в Туркменістані. Є надія, над питаннями треба працювати. Але басейн Каспійського моря - складне питання, тут йде конкурентна боротьба каспійських країн. Від України мало що тут залежить. На жаль, розмов, скільки я себе пам'ятаю, багато, але нічого не побудовано. Хоча багато розмов про будівництво газопроводів. Тому Україна повинна бути реалістом у цьому питанні", - заявив він.

Читайте також: Україна в 2013 р. планує почати поставки 10 млрд. куб. м туркменського газу, - Ставицький

Нагадаємо, що меморандум про взаєморозуміння між "Нафтогазом" і "Туркменгазом" був підписаний під час останнього візиту Віктора Януковича до Туркменістану. Документ передбачає відновлення поставок газу до України та країн Європи, а також розвідку родовищ на території Туркменістану. Втім, вирішувати яким чином можуть бути поновлені газові поставки з Туркменістану, з урахуванням російського фактору, будуть вирішувати фахівці.

Про терміни виконання домовленостей також не повідомлялося. Однак, стало відомо, що Україна братиме участь у відкритих тендерах на розвідку родовищ на території Туркменістану.

Читайте також: Меморандум між "Нафтогазом" і "Туркменгазом" передбачає поновлення поставок газу до України (фото)

Як заявив пізніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив, що Україна в 2013 р. планує розпочати поставки туркменського газу. На початковому етапі, за словами Ятавіцкого, це буде 10 млрд куб. м. Ставицький припускає, що ціна на туркменський газ буде нижче 280 дол за тис. куб. м. "Переговори йдуть, не хочу забігати наперед, а моя особиста думка, що, якщо взяти спотові ціни мінус транзитну складову, ми вийдемо на ціну газу менше 280, ось побачите", - сказав Ставицький.

Нагадаємо, Україна, яка імпортує близько 60% споживаного природного газу, до 2006 р. закуповувала це паливо не тільки в Росії, але і за більш низькою ціною в Туркменістані, а також в Узбекистані, постачальником була компанія RosUkrEnergo. Поставки були перервані після того як Росія викупила весь обсяг середньоазіатського газу на багато років вперед і стала монопольним постачальником палива до України.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся