ua en ru

Опозиція завершила мітинг біля Українського дому, але оголосила всеукраїнську акцію протесту

Автор: RBC.UA
Під час охорони громадського порядку біля столичного Українського дому за допомогою до медиків звернулися 25 співробітників спецпідрозділу "Беркут" і двоє працівників ДАІ. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ (МВС). При цьому один із лідерів об'єднаної опозиції Арсеній Яценюк заявив про розширення акцій протесту проти закону про мовну політику.

Опозиція закінчила мітинг біля Українського дому. Голодуючі депутати зняли пов'язки з написом "Голодую" і покинули сходинки перед Українським домом, повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Офіційно про закінчення мітингу ніхто не оголосив, однак люди почали розходитися. На сцені почав виступати гурт "С.К.А.Й".

Об'єднана опозиція вирішила залишити на місці акції протесту проти мовного закону біля Українського дому в Києві мобілізаційний штаб, передає радіо "Свобода". Про це журналістам біля Українського дому повідомив народний депутат від фракції НУ-НС, лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк.

"Отут залишається місце мобілізації, тобто, скажімо так, варта Українського дому. Ми як депутати прийняли рішення здати гроші, які ми отримуємо за депутатську діяльність, для того, щоб отут утримувати людей, які будуть роздавати інформаційні матеріали і які в будь-який момент зможуть забезпечити мобілізацію людей, щоб піти далі, якщо (Президент Віктор) Янукович почне приймати закон по-новому або почне далі порушувати Конституцію", - заявив він.

Яценюк додав, що всі охочі зможуть бути присутні біля Українського дому, де до закінчення встановленого Окружним адміністративним судом Києва терміну заборони акції протесту будуть чергувати також і опозиційні депутати.

Раніше, виступаючи сьогодні увечері на мітингу Яценюк заявив про розширення акцій протесту проти закону про мовну політику і оголосив початок всеукраїнської акції "Україна проти Януковича". За його словами, по всій Україні люди повинні об'єднатися і не допустити розколу країни. Яценюк також заявив, що метою всеукраїнської акції є дострокові парламентські і президентські вибори.

Нагадаємо, сьогодні увечері в Києві на Європейській площі розпочався мітинг об'єднаної опозиції проти прийняття закону про основи мовної політики. Організатори акції протесту проти закону про мови спорудили сцену, звідки почали виступати лідери об'єднаної опозиції. У демонстрації брали участь близько 500 осіб. Відзначимо, по периметру акції не спостерігалося працівників спецпідрозділу міліції "Беркут". Міліціонери не заважали демонстрантам споруджувати сцену.

У Києві біля Українського дому 3 липня, після прийняття Верховною Радою України законопроекту № 9073 "Про засади державної мовної політики", розпочався мітинг на захист української мови, який пізніше переріс у сутички мітингувальників з правоохоронними органами. Прокуратура міста Києва порушила чотири кримінальні справи за фактами подій, які відбулися 4 липня близько Українського дому.

Під час охорони громадського порядку біля столичного Українського дому за допомогою до медиків звернулися 25 співробітників спецпідрозділу "Беркут" і двоє працівників ДАІ. Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ (МВС).

Як стверджує МВС, усі вони постраждали в результаті зіткнень з учасниками акції протесту проти закону про мови, коли окремі мітингувальники застосовували фізичну силу і невстановлену хімічну речовину з аерозольного балончика.

У міліціонерів лікарі діагностували численні травми різного ступеня тяжкості: удари, садна, травми очей, струси головного мозку, інтоксикаційний синдром, хімічні опіки. На лікарняних ліжках перебувають 15 осіб, один з них - в госпіталі МВС України, двоє виписані на амбулаторне лікування.

"Столична міліція докладає зусиль, щоб виявити організаторів і активних учасників конфлікту, адже їхні дії в чинному законодавстві кваліфікуються як злочин, за який передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 14 років", - ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, міліція склала 6 адмінпротоколів щодо нардепів у зв'язку з правопорушеннями під час протестів біля Українського дому.

Раніше народний депутат Микола Томенко, який днями подав заяву щодо своєї відставки з посади віце-спікера, заявив, що опозиція розпустить акцію протесту, якщо до кінця сесії, яку повинні закрити завтра, не буде підписаний закон про мови. Нагадаємо, спікер ВР Володимир Литвин заявив, що закон про мови підписувати не можна, бо він прийнятий з порушеннями. При цьому лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що не виключає переголосування закону про мови при необхідній кількості голосів у Верховній Раді. Нещодавно Єфремов заявляв, що в разі непідписання Литвином закону про мови, Партія регіонів подасть на нього в суд. У свою чергу, опозиція також обіцяє подати в суд на Литвина, але вже в разі підписання ним закону про мови.

Як повідомлялося, сьогодні парламент відмовився включити до порядку денного питання про розгляд заяви спікера Володимира Литвина про відставку. Заяву Томенка про відставку внесли до порядку денного Ради, але ще не розглянули.

Рішення парламентаріїв про відставку пов'язані з прийняттям закону про мови, який розширює сферу застосування російської мови в Україні. Питання було поставлено на голосування за відсутності спікера Литвина, який виступає разом з опозиційними силами проти даного документа. З 2 тис. поправок, підготовлених до законопроекту до другого читання, не було прийнято жодної.