Депутати не захотіли відправляти у відставку Литвина (відео)
Верховна Рада Україна (ВР) відмовилася включити до порядку денного питання про розгляд заяви спікера Володимира Литвина про відставку. "За" проголосувало 0 депутатів.
"Давайте привітаємо Володимира Михайловича з нашим рішенням, по суті це вотум довіри", - заявив головуючий на засіданні віце-спікер Адам Мартинюк.
До цього лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, заявив, що вважає відставку спікера Володимира Литвина передчасною, його рішення - емоційним. А також заявив, що регіонали голосувати за відставку спікера не будуть:
"Партія регіонів вважає передчасним розгляду цього питання на цій сесії і голосувати за включення цього питання до порядку денного не буде", - заявив Єфремов.
"Питання, яке сьогодні ми розглядаємо воно носить характер державного значення, будь-яка людина, що займає високу державну посаду, має усвідомлювати, що в роботі можуть виникати проблеми", - сказав Єфремов.
За його словами "З незгодою спікера Литвина з прийняттям закону про мову, можна погодиться, як з думкою людини, але не як з думкою керівника парламенту. Але ми вважаємо, то ця заява була зроблена емоційно, тому сьогодні не можемо його підтримати", - сказав Єфремов. Також він нагадав про особисту тривалої історії співпраці і спілкування зі спікером, а також кооперації ПР і Народної партії. "Партія регіонів вважає передчасним розгляду цього питання на цій сесії і голосувати за включення цього питання до порядку денного не буде", - заявив Єфремов.
Крім того, фракція комуністів також відмовилася підтримати заяву Литвина про відставку.
Нагадаємо, в апараті Верховної Ради України 4 липня було зареєстровано заяву Володимира Литвина про його відставку з посади спікера парламенту. Напередодні Литвин оголосив про свою відставку і попросив на засіданні 5 липня розглянути це питання. Проте вчора депутати не встигли розглянути це питання.
Крім Литвина, 4 липня про намір піти у відставку заявив і віце-спікер Микола Томенко. ВР внесла до порядку денного сьогоднішнього засідання це питання. "За" проголосовало 257 депутатів.
У свою чергу Єфремов заявив, що в разі, якщо Томенко не забере свою заяву про відставку, то воно буде розглянуто:
"Ми тільки включили це питання до порядку, а не ухвалили рішення. Все залежить від самого Миколи Володимировича (Томенко), якщо він сам забере заяви - то не буде предмета розгляду, якщо ж ні, то ми будемо розглядати його в залі. Порадьте своєму колезі забрати заяву ", - заявив Єфремов.
Водночас сам Томенко вимагає розгляду своєї заяви про відставку в сесійній залі. "Я вимагаю від парламентської більшості розглянути заяву і проголосувати" за "нього. Це не моє особисте рішення, це рішення партії. І принципова позиція", - заявив Томенко.
Такі рішення парламентаріїв про відставку пов'язані з прийняттям закону про мови, який розширює сферу застосування російської мови в Україні.
Питання було поставлено на голосування за відсутності спікера Литвина, який виступає разом з опозиційними силами проти даного документа. З 2 тис. поправок, підготовлених до законопроекту до другого читання, не було прийнято не однієї.
Опозиція заявляє, що закон про мови був прийнятий з порушеннями норм Конституції і закликала українців приєднатися до масової акції протесту в Києві біля Українського дому. Відзначимо, що в сесійній залі опозиційні депутати не надто активно виступали проти прийняття цього закону. У свою чергу, перед телекамерами, вони закликають людей "прийти під Український дім", щоб зробити те, чого їм не вдалося в парламенті.