У Києві сьогодні, 30 березня, до обіду стане актуальним питання ліквідації локальних підтоплень. Про це заявив віце-прем'єр міністр України Олександр Вілкул, передає кореспондент РБК-Україна.
У Києві сьогодні, 30 березня, до обіду стане актуальним питання ліквідації локальних підтоплень. Про це заявив віце-прем'єр міністр України Олександр Вілкул, передає кореспондент РБК-Україна.
"Близько 12:00 ми чекаємо перехід снігу в мокрий сніг, ближче до дощу. І найбільш актуальним стане питання боротьби з підтопленнями ... Можливі виникнення локальних проблем ... Локальна проблематика можлива, але є повністю плани усунення аварій", - заявив Вілкул .
За його словами, важливим у боротьбі з підтопленнями є те, що по Києву є вільні ємності у водосховищі.
Вілкул зазначив, що станом на сьогодні, всього в Україні 6,6 млрд. куб. м вільних ємностей, в тому числі в київському водосховищі 700 млн куб. м, в канівському - майже 300 млн куб. м. "Цього достатньо повністю", - зазначив Вілкул.
Читайте також: Можливі зони затоплення в Києві
Разом з цим, для боротьби з локальними підтопленнями задіяна комунальна техніка і техніка ГосЧС. "Розставлені техніка, розставлені фахівці з дренажними насосами - це і комунальна техніка, це і техніка МНС", - підсумував Вілкул.
Вчора директор департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Сергій Садовий заявив, що в Києві існує небезпека підтоплення для 240 будинків приватного сектору Русанівських садів, Чапаєвки, Харківського масиву і району Московського мосту.
Раніше в Гідрометцентрі попереджали, що можуть бути підтоплені дачі на Осокорках, Воскресенських садах, села Вишеньки, Гнідин, території зон відпочинку на Дніпрі, знижені ділянки місцевих доріг у заплаві, окремі прируслові ділянки приватної садово-дачної забудови як в міській, так і в приміських зонах, які також розташовані уздовж Канівського водосховища. КМДА заявляла, що в Києві під час танення снігу можливі локальні підтоплення Подолу, Оболоні і Поштовій площі.
Також КМДА розповсюдила карти можливих зон затоплення. Нагадаємо, що за даними Гідрометцентру, в Києві потепління і дощі почнуться 30 березня. За оцінками Гідрометцентру, максимальний рівень весняного водопілля в Києві може скласти від 650 до 710 см вище нуля. Директор Гідрометцентру Микола Кульбіда пояснив, що ці показники не є критичними, і побоюватися паводку не варто.
У той же час Гідрометцентр рекомендує на Канівському та Київському водосховищах на всяк випадок знизити рівень води.
Повінь в Києві 2013: Існує небезпека підтоплення для 240 будинків приватного сектору
Про готовність до весняного паводку вже заявив Київський метрополітен. Там запевняють, що очікуваний рівень підняття Дніпра не загрожує станціям затопленням. Разом з тим, розроблені всі необхідні заходи щодо захисту станцій під час танення снігу. Перш за все, це стосується станцій метро "Вирлиця", "Харківська", "Позняки", "Героїв Дніпра", які розташовані в низині і є найбільш проблемними.
Заступник міністра з надзвичайних ситуацій Василь Квашук заявив, що проблеми можуть виникнути в водопропускних спорудах, які не зможуть пропустити велику кількість води. За його словами, головна проблема в столиці може виникнути від танення снігу, а не через підйом рівня Дніпра.
У свою чергу в КОДА відзначають, що область до повені готова. Дамба, Київське та Канівське водосховища готові до прийому води.
Ще раніше екс-гендиректор "Київавтодору" Георгій Глинський заявив, що Києву не загрожує істотне підтоплення, хоча і доставить киянам неприємності. А ось екс-заступник голови КМДА Олександр Мазурчаксчітает, що Київ може затопити "по даху автомобілів" у разі різкого потепління і якщо водії будуть заважати прибирати сніг.
На думку експертів, паводкова небезпеку в Києві існує в районі ДВРЗ, вул. Тепловозної, в селищі Жуляни, в районі площі Перемоги при забрудненості русла р.. Либідь, а також біля станції метро "Лівобережна".