Профспілки у Франції продовжують у четвер акції протесту проти планів уряду президента Ніколя Саркозі щодо реформи пенсійної системи та підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років, повідомляє ВВС.
Профспілки у Франції продовжують у четвер акції протесту проти планів уряду президента Ніколя Саркозі щодо реформи пенсійної системи та підвищення пенсійного віку з 60 до 62 років, повідомляє ВВС.
Демонстрації, страйки та інші акції протесту, як очікується, призведуть до збоїв в роботі громадського транспорту, шкіл і пошти.
Організатори цих дій сподіваються домогтися більш активної участі в них, ніж 7 вересня, коли до них приєдналося більше мільйона працівників.
Президент Н.Саркозі, виступаючи на захист реформ, наполягає на тому, що вони необхідні для зниження дефіциту національного бюджету.
Больее всього страйку вдарять по роботі громадського транспорту. Приблизно половина залізничних маршрутів буде в четвер закрита, але перебої в русі поїздів почалися вже в ніч з середи на четвер.
Близько половини рейсів в паризький аеропорт Орлі також буде скасована, польоти до аеропорту Шарля де Голля скоротяться на 40%, так само як і число вильотів з інших національних аеропортів.
Тим не менш, Н.Саркозі заявляє, що реформи пенсійний системи будуть продовжені, незважаючи на протести. Законопроект пенсійної реформи вже пройшов через нижчу палату Національних зборів. З 5 жовтня дебати по ньому починаються в сенаті, де його підтримує урядову більшість.
Пенсійний вік у Франції нижче, ніж у більшості країн Західної Європи. В даний час і чоловіки і жінки мають право піти на державну пенсію по досягненню 60 років за умови, що вони виплачували пенсійні внески протягом 40,5 років, хоча в повному розмірі пенсію їм починають платити в 65 років.
Уряд стверджує, що заощадить 70 млрд євро шляхом підвищення з 2018 р. пенсійного віку до 67 років, віку отримання права на пенсію до 62 років та продовження кваліфікаційного періоду на 1 рік до 41,5 років.
Профспілки і опозиція відстоюють свою позицію, кажучи, що ці плани покладають основну навантаження на працюючих, перш за все жінок, на тих, хто працює неповний робочий тиждень і колишніх безробітних, які не зможуть забезпечити виплату пенсійних внесків протягом 41,5 років.
Як відомо, нижня палата французького парламенту-Національні збори Франції - 15 вересня ц.р. ухвалила більшістю голосів запропоновану урядом пенсійну реформу, згідно з якою, пенсійний вік підвищується з 60-ти до 62-х років.
Нагадаємо, що 29 червня ц.р. в Греції почався загальний страйк працівників державного сектора, включаючи працівників комунальних служб і муніципальних установ, медичний персонал, вчителів та журналістів.
Працівники держсектору висловлювали свій протест проти запланованих урядом реформ. Грецькі профспілки особливо були незадоволені законопроектами, що передбачають збільшення пенсійного віку та скорочення виплат для звільнених співробітників.