Facebook повідомив про 9-10 тис. запитів урядових структур США про особистиі дані користувачів у другій половині 2012 р. Американське розвідувальне співтовариство цікавилося 18-19 тис. сторінок клієнтів соцмережі.
Facebook повідомив про 9-10 тис. запитів урядових структур США про особистиі дані користувачів у другій половині 2012 р. Американське розвідувальне співтовариство цікавилося 18-19 тис. сторінок клієнтів соцмережі, говориться в повідомленні Facebook.
Розголошування подібної інформації стало можливим після угоди Facebook з американським урядом.
За неофіційними даними, схожих домовленостей з Адміністрацією США досягли низка інших крупних американських інтернет-компаній, яким правозахисники дорікають в співпраці з Національною розвідкою США.
Читайте також: У США заведена кримінальна справа на викривальника з ЦРУ (відео)
Нагадаємо, раніше цього місяця в американській пресі були опубліковані журналістські розслідування, в яких йшла мова про те, що розвідспільнота США може дістати доступ до серверів провідних комп'ютерних і інтернет-компаній, включаючи Google, Apple і Yahoo!. Джерелом витоку даних про стеження спецслужб США за користувачами Інтернету виявився 29-річний Едвард Сноуден, що останні чотири роки був технічним співробітником Агентства національної безпеки, працював із зовнішніми підрядчиками, зокрема з Booz Allen і Dell.
13 червня в США було почато кримінальне переслідування колишнього співробітника ЦРУ і Агентства національної безпеки Едварда Сноудена, що організував витік секретних розвідданих.
Читайте також: Google, Facebook і Microsoft мають намір розкрити інформацію про запити спецслужб
Нагадаємо, Сноуден 7 червня розповів про "дійсне заняття спецслужб Сполучених Штатів". Дія секретної програми PRISM будувалася на основі Закону про контроль за діяльністю іноземних розвідок (FISA) і Protect America Act (PAA), який розв'язав силовикам руки і дозволяв вести стеження за іноземцями за межами США без санкції суду.
Пізніше американські спецслужби визнали існування даної програми, проте завірили, що стеження велося з дозволу суду. Витік у ЗМІ даних про програму PRISM вони назвали "сумним і гідним засудження" актом, який підриває безпеку країни. За допомогою секретної програми, запевняють спецслужби, вдалося запобігти десяткам потенційних терактів у Сполучених Штатах.
Читайте також: Дані про стеження спецслужб США за користувачами Мережі розкрив співробітник АНБ Едвард Сноуден (відео)
В даний час 29-річний американець шукає політичний притулок в будь-якій країні, "яка підтримує свободу слова". За останніми даними, він знаходиться в Гонконзі.
Влада США наполягає, що по місцевих законах збір інформації не заборонений законодавством.