Влада Ірландії впевнені, що населення підтримало на минулому 31 травня 2012 р. референдумі ратифікацію бюджетного пакту Євросоюзу (ЄС), заявила міністр Ірландії у справах Європи Люсінда Крейтон.
Влада Ірландії впевнені, що населення підтримало на минулому 31 травня 2012 р. референдумі ратифікацію бюджетного пакту Євросоюзу (ЄС), заявила міністр Ірландії у справах Європи Люсінда Крейтон.
Підрахунок голосів почався в 09:00 за місцевим часом (11:00 за київським часом). Скоро будуть оголошені попередні результати, але вже зараз картина вимальовується обнадійлива", - сказала Крейтон. Згідно з першими, поки ще неофіційними даними, за ратифікацію бюджетного пакту висловилися 60% учасників референдуму, передає Reuters.
Раніше соціологи прогнозували, що жителі Ірландії схвалять пакт, а перевага на користь його прихильників складе приблизно три до двох.
За роки свого членства в єврозоні ірландці вже неодноразово ставили хрест на різних законах, включаючи і Лісабонський договір. Проте в ході повторного голосування владі вдавалося схилити населення на свою сторону.
Якщо у підсумку все ж з'ясується, що Ірландія проголосувала проти ухвалення закону про бюджетну дисципліну, то вона втратить фінансову допомогу від Європейського фонду фінансової стабільності. При цьому термін надання Ірландії 85 млрд євро з боку ЄС і Міжнародного валютного фонду (МВФ) закінчується вже в кінці 2012 р., у той час як експерти одностайні в тому, що острівній державі необхідні нові позики і кредити.
Нагадаємо, що бюджетний пакт, підписаний 2 березня 2012 р. тодішнім Президентом Франції Ніколя Саркозі і главами ще 24 країн ЄС (відмовилися підписати пакт тільки глави Чехії і Великобританії), зобов'язує його учасників мати профіцитний або хоча б бездефіцитний бюджет, причому це правило має бути закріплено законодавчо. Витрати держав-учасників пакту не можуть перевищувати його доходи більш ніж на 0,5% ВВП. Порушникам загрожує великий штраф (до 0,1% ВВП), кошти від якого повинні направлятися в Стабфонд Євросоюзу. Додатково зазначається, що країни, державний борг яких перевищує 60% ВВП, зобов'язуються знижувати його як мінімум на 5% в рік.
Для того щоб пакт, покликаний допомогти Європі вийти з боргової кризи, набув чинності, його повинні ратифікувати щонайменше 12 країн. Поки це зробила тільки Португалія.
Франція відмовилася підтримувати бюджетний пакт після того, як перемогу на президентських виборах отримав соціаліст Франсуа Олланд. Серед передвиборних обіцянок Олланда була переорієнтація економічної політики зі скорочення витрат держбюджету на стимулювання зростання.