Протистояння Генеральної прокуратури і Національного антикорупційного бюро триває. Сьогодні слідчі ГПУ прийшли з обшуком до колег з НАБУ. На спеціально скликаній прес-конференції генпрокурор Юрій Луценко пояснив, що у ГПУ є всі підстави підозрювати НАБУ в організації незаконного прослуховування. У свою чергу глава НАБУ Артем Ситник пояснив обшук спробою тиску на детективів бюро, які розслідують справу так званого «цукрового прокурора» Олександра Колесника.
Протистояння Генеральної прокуратури і Національного антикорупційного бюро триває. Сьогодні слідчі ГПУ прийшли з обшуком до колег з НАБУ. На спеціально скликаній прес-конференції генпрокурор Юрій Луценко пояснив, що у ГПУ є всі підстави підозрювати НАБУ в організації незаконного прослуховування. У свою чергу глава НАБУ Артем Ситник пояснив обшук спробою тиску на детективів бюро, які розслідують справу так званого "цукрового прокурора" Олександра Колесника.
В будівлю НАБУ співробітники Департаменту по особливо важливих справах у сфері економіки на чолі з заступником його керівника Дмитром Сусом прийшли сьогодні опівдні. За словами прес-секретаря НАБУ Світлани Оліфер слідчих прокуратури було, щонайменше, семеро. Вони пред'явили детективам НАБУ постанову Печерського районного суду Києва, яке давало їм право проводити обшук.
З постанови випливало, що ГПУ з квітня нинішнього року розслідує справу про незаконне прослуховування детективами НАБУ фігурантів кримінальної справи про розкрадання цукру зі складів державної бюджетної структури "Аграрний фонд" в Черкаській області, на суму понад 300 млн гривень. Ключовим підозрюваним у цій справі є заступник прокурора Київської області Олександр Колесник. Він був затриманий і взятий під варту 20 травня за підозрою в скоєнні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК ("Зловживання владою і службовим становищем").
Голова НАБУ Артем Ситник проводити обшук підлеглим генпрокурора Юрія Луценка не дав. Він викликав у бюро спецпідрозділ "Альфа". Протистояння зі штурмом не було – детективи просто вручили слідчим генпрокуратури документи про те, що прослуховування вони самостійно не ведуть, а лише використовують матеріали, які їм передає СБУ. "Вони зайшли, тому що ми їх пустили і дали те, що вважали за потрібне", – розповіло джерело в НАБУ.
"Я вже неодноразово заявляв про те, що такі штучні виробництва будуть постійно супроводжувати нашу роботу, і ми сприймаємо це як опір нашій роботі. Але це ще один аргумент на користь того, що нам потрібно надати можливість самостійно знімати інформацію з каналів зв'язку, - заявив Артем Ситник кореспонденту РБК-Україна. - Ми очікуємо подальшого опору нашій роботі, але ми до нього готові. Нас це не зупинить. Ми і САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура – ред.) будемо продовжувати слідство у справі цукрового прокурора".
На спеціально скликаній прес-конференції Юрій Луценко пояснив необхідність проведення обшуку в НАБУ. З його слів випливає, що справді, прихід слідчих прокуратури пов'язаний зі справою т. зв. "цукрового прокурора". У його розслідуванні ГПУ зафіксувала процесуальне порушення – детективи, отримавши дозвіл на негласне зняття інформації, прослуховували не тільки фігурантів справи, але і людини, яка до цього розслідування ніякого відношення не має.
"В рамках законного прослуховування телефону співробітника ГПУ, який підозрюється у причетності до скоєння злочину, телефон прослуховувався, не має відношення зовсім до цього громадянину, який не є посадовою особою і не пов'язаний з фігурантом кримінальної справи", - заявив генеральний прокурор, зазначивши, що напередодні попередив Артема Ситника про прихід до нього слідчих ГПУ
Хто є тією особою, чий телефон прослуховувався, ні Ситник, ні Луценко не повідомляють. Генпрокурор лише зазначив, що "цей громадянин не є посадовою особою".
На цьому конфлікт можна було б вважати вичерпаним, але НАБУ оприлюднило постанову Печерського райсуду, на підставі якого слідчі прокуратури хотіли провести обшук.
В антикорупційному бюро звернули увагу, що в документі не вказані конкретні обставини вчинення правопорушення, відсутні прізвища детективів, які підозрюються у вчиненні злочину. Водночас суд дозволив співробітникам ГПУ вилучити документи, комп'ютери, флеш-карти, записні книжки і чернетки, а також всілякі засоби зв'язку. "Фактично суд санкціонував вилучення будь-яких документів, в будь-яких приміщеннях НАБУ", - сказано в заяві НАБУ.
Цікаво, що постанова суду дозволяє проведення обшуків в НАБУ впродовж 30 днів. Так що не виключено, що за цей час слідчі ГПУ ще з'являться Бюро. "Ось тому нам і потрібен свій спецназ", - заявив джерело в НАБУ.
Зазначимо, що це вже не перший конфлікт між ГПУ і НАБУ. Раніше підлеглі Ситника звинуватили в корупції військового прокурора Костянтина Кулика. Рішенням суду він був відсторонений від посади на два місяці, але в середині липня виграв апеляцію і зараз продовжує працювати в ГПУ. Детективи НАБУ продовжують слідство по його справі.