Віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович заявив, що йому нічого не відомо про можливий перегляд газового контракту РФ з Україною. Так він прокоментував журналістам заяву українського прем'єра Миколи Азарова про те, що російський уряд готовий до перегляду газових угод.
Віце-прем'єр РФ Аркадій Дворкович заявив, що йому нічого не відомо про можливий перегляд газового контракту РФ з Україною. Так він прокоментував журналістам заяву українського прем'єра Миколи Азарова про те, що російський уряд готовий до перегляду газових угод.
Віце-прем'єр відзначив, що консультації з українською стороною ведуться в постійному режимі і по всьому спектру питань. Зокрема, Москву хвилює, як буде складатися ситуація з балансом газового ринку України цього року: чи вистачить оборотних коштів для закачування газу в підземні сховища і чи зможе Україна забезпечити безперебійний транзит російського газу європейським споживачам. "Що стосується саме перегляду домовленостей, у мене немає такої інформації", - сказав Дворкович.
Прес - секретар російського Президента Дмитро Пєсков заявив журналістам, що Росія готова обговорювати з Україною газове питання. Пєсков підкреслив, що РФ виходить в першу чергу з наявності діючих газових документів, згідно з якими і здійснюються постачання природного газу.
Раніше сьогодні Азаров повідомив, що "керівництво РФ погодилося серйозно розглянути пропозиції і аргументи України щодо постачань газу". При цьому він запевнив, що сторони домовилися найближчим часом про повернення до проблеми перегляду діючого контракту".
На минулому тижні в ході зустрічі з Президентом РФ Володимиром Путіним і прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим Азаров підкреслив, що Україна домагається не знижок, а перегляду даного контракту на ринкових умовах, які діють для інших партнерів Росії.
РФ і Україна обговорюють можливість коректування газових контрактів, підписаних в 2009 р., з кінця 2011 р. Україна наполягає на зміні ціни постачань російського газу в країну. У свою чергу, "Газпром" хоче отримати контроль в української газотранспортної системи (ГТС). Однак досі сторони так і не змогли прийти до компромісу.
Україна вже тривалий час (більше двох років) добивається зниження ціни на російський газ, проте російська сторона поки на поступки не йде. Поки переговори тривають, Київ розглядає можливість закупівлі палива в Німеччині, США, Катарі, Азербайджані.
Також повідомлялося, що Україна розглядає варіант реверсного використання частини ГТС, яка дозволить імпортувати в Україну газ не тільки з Росії, але і з Євросоюзу.
"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр. Контракт на постачання газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.
Ціна газу для України в II кварталі 2012 р. становить 425 дол./тис. куб. м проти 416 дол. в I кварталі 2012 р.