ua en ru

Янукович та Обама в Нью-Йорку обговорили майбутні вибори і питання ядерної безпеки (фото)

Автор: RBC.UA
Україна виконує зобов'язання щодо нерозповсюдження ядерних матеріалів, в тому числі в рамках домовленостей, досягнутих під час Вашингтонського саміту з питань ядерної безпеки 2010 року. Про це, зокрема, йшлося під час розмови президентів України Віктора Януковича та США Барака Обами.

Україна виконує зобов'язання щодо нерозповсюдження ядерних матеріалів, в тому числі в рамках домовленостей, досягнутих під час Вашингтонського саміту з питань ядерної безпеки 2010 року. Про це, зокрема, йшлося під час розмови президентів України Віктора Януковича та США Барака Обами, повідомляє офіційний сайт Президента України.

Читайте також: Сенат США закликав владу України звільнити Тимошенко (фото)

За словами Віктора Януковича, Барак Обама поцікавився ходом постачання обладнання для дослідницької лабораторії, що працюватиме в Харкові на низькозбагаченому урані. "Я сказав, що обладнання надходить за графіком", - зазначив Президент.

Президент України також побажав Бараку Обамі успіху на виборах, що відбудуться в США в листопаді цього року. "Я сказав, що ми теж готуємося до виборів і сподіваємося, що вони будуть демократичними", - зауважив Віктор Янукович.

Читайте також: США "поставили на паузу" відносини з Україною

Також Віктор Янукович заявив, що проведення чесних і демократичних виборів до ВР надасть нового імпульсу розвитку відносин між Україною та США, а також з країнами ЄС. Коментуючи Резолюцію Сенату США щодо України, Президент зазначив, що до неї, як до будь-якої оцінки, треба ставитися серйозно. "Заангажована, незаангажована, була вона прийнята за процедурою, не за процедурою - не нам давати оцінку американському Сенату. Йому оцінку дають американці", - сказав він.

Читайте також: Україна позбулася високозбагаченого урану (відео)

Нагадаємо, що кілька днів тому, Сенат США ухвалив резолюцію, що закликає до звільнення колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко та введенню візових санкцій проти осіб, відповідальних за її ув'язнення. Резолюція, носить лише рекомендаційний характер і не має обов'язкової сили для адміністрації. По суті документ став лише відображенням точки зору американських законодавців. Українське МЗС, коментуючи документ, заявило що не бачить підстав ставитися до нього серйозно, через сильну позицію лобістів від української опозиції в американському Сенаті та процедуру за якою було ухвалено резолюцію.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Що стосується ядерного роззброєння, то Україна 22 березня 2012 р. у повному обсязі вивезла до РФ за сприяння США та МАГАТЕ останню партію високозбагачених ядерних матеріалів з Харківського фізико-технічного інституту. У рамках реалізації двосторонніх домовленостей зі США Україна отримала еквівалентну кількість низькозбагаченого урану та відповідне обладнання. Крім цього, за фінансування США розпочались роботи з будівництва, із застосуванням найсучасніших технологій, на базі Харківського фізико-технічного інституту новітнього джерела нейтронів.

На першому саміті з питань ядерної безпеки у Вашингтоні в 2010 р. Україна домовилася з США позбутися 90 кг високозбагаченого урану до початку сеульського саміту з тематики ядерної безпеки.