Віктор Назаренко: Жодного проходу вантажних автомобілів у Крим не було
Ситуація на трьох пунктах пропуску в'їзду-виїзду з материкової України до Криму - "Чонгар", "Каланчак" та "Чаплинка" - контрольована. Попри інформацію, яка з'являлася протягом трьох днів, які триває блокада Криму, жоден вантажний автомобіль не проїхав на територію півострова. Про це у бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко.
Ситуація на трьох пунктах пропуску в'їзду-виїзду з материкової України до Криму - "Чонгар", "Каланчак" та "Чаплинка" - контрольована. Попри інформацію, яка з'являлася протягом трьох днів, які триває блокада Криму, жоден вантажний автомобіль не проїхав на територію півострова. Про це у бліц-інтерв'ю РБК-Україна розповів голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко.
РБК-Україна: Чи узгоджувалася блокада Криму з прикордонною службою?
Віктор Назаренко: Прикордонники на сьогодні виконують усі функції, які визначені законом "Про Державну прикордонну службу". Ситуація на контрольних постах в'їзду-виїзду на тимчасово окуповану територію стабільна і контрольована. Ми працюємо у відповідності до визначених нам завдань.
РБК-Україна: Скільки за цей час, з початку блокади Криму, на трьох пунктах пройшло фур?
Віктор Назаренко: Жодного проходу вантажних автомобілів в Крим не було. На жодному пункті пропуску.
РБК-Україна: За всі ці три дні?
Віктор Назаренко: Так. Була одна спроба, але факту проходу вантажних автомобілів не було. А пасажирські, мається на увазі, легкові автомобілі, пасажири, громадяни проходять вільно.
РБК-Україна: Як ви самі ставитеся до блокування в'їзду фур?
Віктор Назаренко: Справа в тому, що ми вільна країна, і в нас громадяни повинні діяти у відповідності до закону. Якщо нема порушення громадянського порядку, то громадяни мають право висловлювати свою думку різними шляхами. Ми, Державна прикордонна служба, діємо в рамках закону.
РБК-Україна: На Чонгарі в перший день блокади прикордонники узгоджували дії з мітингувальниками...
Віктор Назаренко: Прикордонники не входять ані до "Правого сектору", ані до будь-яких інших формувань. Прикордонники - це співробітники Державної прикордонної служби України, які виконують свої завдання. Це військовослужбовці, вони не можуть входити ні до яких формувань. Вони виконують завдання, які визначені законом, зокрема, двома законами, що стосуються тимчасово окупованого Криму і іншими законодавчо-нормативними актами, які визначають межі впливу наших військовослужбовців при виконанні завдань.
РБК-Україна: Мова не йде про те, що вони входять в "Правий сектор". Питання в тому, чому вони узгоджували певні дії з людьми, які почали блокування?
Віктор Назаренко: Справа в тому, що там, де виконують завдання прикордонники, вони завжди працюють разом і у співпраці з місцевим населенням. Ми без людей завдання ніколи не виконуємо. Тому що з приводу всього, що робиться в контрольованому прикордонному районі, ми володіємо обстановкою і контролюємо її. В даному випадку мова йде про пропускні операції. Пропускні операції здійснюється вільно, спокійно. У зв'язку з тим, що йде блокування в тилу, а не на контрольних постах в'їзду-виїзду, вантажний транспорт не йде.
РБК-Україна: Чи маєте ви інформацію стосовно того, чи вишикувалися на території Криму черги із фур?
Віктор Назаренко: Територія Криму - це територія України, але вона тимчасово окупована. Ми відносин з військовослужбовцями іншої держави, які знаходяться на нашій території, не підтримуємо.
РБК-Україна: Скільки було вилучено прикордонниками контрабандного товару протягом року на кримському напрямку?
Віктор Назаренко: За цей рік на даному напрямку Державна прикордонна служба затримала товарів, які можна вважати контрабандними, на суму більше 12 млн грн.
РБК-Україна: Які це переважно товари?
Віктор Назаренко: В основному продуктова група. Вони ввозилися в невстановлений спосіб незаконним шляхом.
Спілкувався Сергій Лефтер