ua en ru

"Відродження" VS "Воля народу": володарі золотої акції

"Відродження" VS "Воля народу": володарі золотої акції Фото: Ярослав Москаленко (з відкритих джерел)

В черговий раз закінчується безпечний термін існування парламентської групи "Воля народу". 7 листопада 2017 року народний депутат Володимир Литвин покинув склад "волянародівців", тому тепер спікер Верховної Ради Андрій Парубій зобов'язаний оголосити або про приєднання нового члена групи, або про припинення її існування.

Голова групи Ярослав Москаленко про перспективи і плани щодо того, чи є хто-небудь на прикметі, поки відмовчується. Минулого разу групу вдалося врятувати завдяки входженню відразу двох мажоритарників - народних депутатів Максима Микитася та Олександра Супруненка, але для цього, схоже, спікеру довелося пристойно потягнути час.

Зараз, коли ситуацію "похитнув" парламентський старожил Литвин, можна, насправді, з великою часткою ймовірності передбачити розвиток сценарію надалі. Лідер групи, швидше за все, передасть Парубію чергову заяву на входження нового депутата, адже очевидно, що "Воля народу" є робочим гравцем на політичній парламентській карті України.

Що насправді може ховатися за кадровим голодом "Волі народу", легко припустити, прослухавши нещодавно опубліковані телефонні записи з голосом всім відомого олігарха. Зокрема, днями на Youtube було розміщено чергові записи розмов, ймовірно, одного з акціонерів групи "Відродження" Ігоря Коломойського, які відкрили ряд цікавих кулуарних інтриг.

Згідно з записом з голосами, схожими на Віктора Бондаря та Ігоря Коломойського, за перебування у "Відродженні" депутати отримують зарплату 50 тисяч доларів на місяць

Розмови дворічної давності, схоже, не втрачають своєї актуальності. На записі чутно, що людина з голосом, схожим на Коломойського, підтверджує людині з голосом Віктора Бондаря місячну зарплату в 50 тисяч американських доларів. Далі слідує розмова Ігоря Валерійовича з голосом, схожим на голос Віталія Хомутинніка, з якого стає зрозуміло, що за вихід з "Волі народу" також можна отримати пристойні гроші.

У різний час з "Волі народу" у "Відродження" перейшло п'ять народних обранців, включаючи одного з нинішніх керівників "Відродження" Віктора Бондаря. Це і Володимир Кацуба, і Михайло Ланьо, і Віктор Развадовський, який спочатку кілька разів спростовував свій вихід з "Волі народу", а потім все ж вийшов і вступив у "Відродження".

У підсумку аналогічно вчинив і його колега Юрій Шаповалов. "Є депутати, які працюють, які прийшли ідейно працювати на Україну і на народ, а є, які прийшли влаштуватися на тепле місце. Напевно, йому не зовсім тепло здалося в нашій групі, і він пішов шукати в парламенті місця тепліші...", - прокоментував тоді Москаленко рішення Шаповалова.

"Це схоже на такий собі парламентський бізнес. Стає просто вигідно увійти в групу "Воля народу", щоб потім за гроші Хомутинніка з неї вийти, – вважає експерт Михайло Дяденко. - А якщо серйозно, спроби "Відродження" переманити депутатів "Волі народу" були завжди, але останнім часом гра, що називається, пішла по-крупному. Навіть без входження у "Відродження". Мета одна – розвалити "Волю народу", і за ціною, в подібних випадках, зазвичай, ніхто не стоїть".

Схоже, "акціонери" "Відродження" поставили собі за мету – стати єдиними володарями так званої "золотої акції" у парламенті, аби тільки до них влада могла звернутися за голосами, яких не вистачає, з важливих законопроектів. А для досягнення цієї мети потрібно збільшити чисельність своєї фракції і паралельно розвалити єдину фракцію-конкурента, тобто "Волю народу".

Наприклад, Сергій Мельничук, який нещодавно вийшов з "Волі народу", так нікуди і не увійшов. Але в листопаді у Київській області він щосили бере участь у заходах депутата однієї з районних рад Дмитра Савчука, який є номером один у списку місцевого осередку УКРОПу – партії Коломойського.

Останнім був вихід Володимира Литвина, який спробував красиво пояснити своє рішення незгодою з позицією групи по голосуванню за реформи, однак в ЗМІ з'явилася інформація, що напередодні виходу стався певний конфлікт з керівництвом. Зокрема, як писала "Українська правда" з посиланням на джерело, керівництво групи саме попросило Литвина піти. При цьому деталі конфлікту не називалися.

Безумовно, чинна влада буде щосили намагатися напередодні виборів прийняти в парламенті як можна більше рішень, і хтось, можливо, вже планує на цьому заробити. Причому заробити збираються, схоже, чимало, а перед цим і готові "вкластися". Значить, впевнені, що "відіб'ється".