У понеділок Верховний суд США підтвердив рішення нижчих судових інстанцій від 2009 р. про те, що Федеральна резервна система (ФРС) повинна протягом п'яти днів розкрити подробиці надання кредитів банкам, котрі зазнали лиха у квітні і травні 2008 р.
У понеділок Верховний суд США підтвердив рішення нижчих судових інстанцій від 2009 р. про те, що Федеральна резервна система (ФРС) повинна протягом п'яти днів розкрити подробиці надання кредитів банкам, котрі зазнали лиха у квітні і травні 2008 р., пише видання РБК daily.
Таким чином, вперше за 98 років свого існування ФРС доведеться оприлюднити конфіденційну інформацію про те, яким банкам було надано допомогу в рамках «дисконтного вікна» - програми, що дозволяє фінансовим організаціям у разі необхідності позичати гроші безпосередньо у ФРС за особливою, так званою дисконтною ставкою. ФРС зобов'язана оприлюднювати 231 документ, в якому будуть названі як банки-позичальники, так і суми отриманих ними позик.
Прихильниками розголошення таємниці виступали компанія Bloomberg LP, якій належить однойменне інформагентство, і адміністрація Президента США Барака Обами.
Нагадаємо, у 2009 р. федеральний суд Нью-Йорка задовольнив позов кореспондента Bloomberg News Марка Піттман, який вимагав від ФРС у рамках закону про свободу інформації розкрити дані про одержувачів і умови надання антикризових кредитів у 2008 р.
Група банків була незадоволена рішенням суду і звернулася до Верховного суду, де і зазнала в понеділок поразку. Серед позивачів були такі поважні фінансові інститути, як Citigroup, Bank of New York Mellon, Bank of America, JP Morgan Chase, UBS і Wells Fargo. Їх протест підтримувала ФРС, яка побоювалась, що розголошення інформації може призвести до втрати довіри з боку клієнтів банків, які отримали допомогу, відтоку засобів і навіть краху деяких фінансових інститутів і дестабілізації галузі.
Bloomberg спочатку просив також інформацію про одержувачів допомоги в рамках трьох інших програм ФРС. Дані за трьома програмами були оприлюднені у грудні минулого року, після того як влітку були прийняті нові правила про конфіденційність інформації в рамках закону Додда - Френка. Втім, цей закон не означає, що будь-яка інформація повинна бути розкрита відразу ж. Щоб захистити галузь від передчасного розголошення конфіденційних даних, здатних суттєво вплинути на фінансову систему, в рамках цього закону було прийнято правило, що дозволяє зробити це з відстрочкою.
Як заявив представник ФРС Девід Скідмор, "ФРС має намір виконати рішення суду повністю і вже готується до надання інформації".