Верховна Рада Україна (ВР) сьогодні, 20 жовтня, вході ранкового засідання ввела нульову ставку податку на додану вартість на операції з експорту зернових культур сільгосппідприємствами-виробниками і підприємствами, які придбали дану продукцію безпосередньо у виробників.
Верховна Рада Україна (ВР) сьогодні, 20 жовтня, вході ранкового засідання ввела нульову ставку податку на додану вартість на операції з експорту зернових культур сільгосппідприємствами-виробниками і підприємствами, які придбали дану продукцію безпосередньо у виробників.
Сьогодні ВР прийняла в цілому законопроект № 8521 від 16 травня 2011 р. про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва) та поправкою № 236, внесеної депутатами від фракції Народної партії Катериною Ващук, Сергієм Терещуком і Юрієм Литвином ввела нульову ставку податку на додану вартість на операції з експорту зернових культур (виключаючи рис і гречку), соняшнику та ріпаку сільгосппідприємствами-виробниками і підприємствами, які придбали дану продукцію безпосередньо у виробників.
Закон вступає в силу з 1 січня 2012 р.
Нагадаємо, в кінці липня міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк озвучив прогноз експорту зернових на рівні 20 млн т.
В даний час намітилася тенденція скорочення об'ємів експорту зерна з України. У липні, першому місяці 2011-2012 маркетингового року, за даними Української аграрної конфедерації, експорт зерна з України зменшився в 3,9 разу в порівнянні з червнем 2011 р. - до 380 тис. т. Зокрема експортовано 160 тис. т пшениці, 40 тис. т кукурудзи і близько 170 тис. т ячменю.
На думку експертів УАК, такий безпрецедентно низький рівень експорту зерна є «віддзеркаленням деструктивної дії експортних мит, а також невідшкодування ПДВ при експорті, що стерилізує ту доходність для наших товаровиробників, яку сьогодні здатен дати світовий ринок, на тлі значно більшої конкурентоспроможності російського зерна». За даними УАК, за липень 2011 р. російський експорт зерна складає 2,3 млн т зерна.
Відзначимо, вчора, 19 жовтня, Президент України Віктор Янукович підписав закон №3906-VI "Про внесення змін до закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур".
Відповідно до прийнятої редакції законопроекту скасовуються експортні мита на пшеницю та кукурудзу. Ввізні мита на ячмінь залишаються незмінними - 14% , але не менш як 23 євро 1 за тонну і діють до 1 липня 2012 р.
Нагадаємо, що з 1 липня Україна відмінила квоти на експорт зернових, які були введені восени 2010 р. через неврожай. Замість квот було введено 9-14% мито на експорт зерна до 2012 р.
У 2010 р. Україна зібрала 39,3 млн т зернових і зернобобових, що на 14,6% менше, ніж роком раніше, коли урожай склав 46 млн т.
Торік Україна експортувала 7 млн т зернових. Не дивлячись на вимушене (через торішню засуху) квотування експорту зерна, в 2010 р. Україна займала 3-е місце (16,7% світового ринку) за об'ємами експорту ячменю, 4-е місце (6%) - кукурудзи і 6-і (5,4%) - за об'ємами експорту пшениці.