Ціни на житло в Китаї ще далекі від раціонального рівня, врегулювання та контроль не зазнають ослаблення, заявив сьогодні прем'єр Держради КНР Вень Цзябао.
Ціни на житло в Китаї ще далекі від раціонального рівня, врегулювання та контроль не зазнають ослаблення, заявив сьогодні прем'єр Держради КНР Вень Цзябао на прес-конференції, передає "Сіньхуа".
Як повідомив глава китайського уряду, врегулювання та контроль на китайському ринку нерухомості почалися в 2003 р., в якому були висунуті 6 заходів у цьому відношенні. У 2005 р. були розроблені 8 заходів врегулювання і контролю, в 2006 році - 6 заходів.
"Однак чому ці заходи не дали очікуваного ефекту? Народні маси скаржаться, що чим більше регулюють, тим вище ціни на житло, розроблені заходи не виходять з Чжуннаньхая (резиденції уряду). Я важко переживаю ці висловлювання", - сказав китайський прем'єр.
За його словами, ринок нерухомості стосується інтересів фінансових і ріелторських підприємств, тому реформи в цій галузі стикаються з великими перешкодами.
Торкнувшись деяких зрушень у врегулюванні та контролі на вітчизняному ринку нерухомості, китайський прем'єр відзначив, що це обумовлено рішучістю і непохитністю в даному питанні, а також прийнятими заходами, націленими на стримування спекулятивного та інвестиційного попиту.
Вень Цзябао сказав, що Китай має 1,3-мільярдне населення і знаходиться на стадії індустріалізації і урбанізації, попит на житло є жорстким і стійким. Він вказав на необхідність заохочувати ще більше людей орендувати квартири.
Що стосується поглядів на розвиток ринку нерухомості, Вень Цзябао підкреслив, що необхідно зберегти стабільний і здоровий розвиток, щоб уникнути нецілеспрямованості та економічної піни. Він назвав раціональними такі ціни на житло, які відповідають рівню доходів населення і відповідають інвестиціям та рівню прибутку. Він зазначив, що слід повною мірою використовувати ринок як одну руку, в той же час роль уряду, в якості іншої руки, також необхідна, тому що вона характеризується більш високою стабільністю і сприяє справедливості.
Як повідомлялося 6 березня, ціни на нерухомість в найбільших містах Китаю надмірно завищені і знижуються протягом останніх чотирьох місяців, очікується, що падіння продовжиться - це, в свою чергу, спричинить зниження цін на сталь. У зв'язку з низькою конкурентоспроможністю українським металургійним комбінатам буде важко протистояти низькими цінами, вважають аналітики "Ерсте Банку".
"Спадний тренд у цінах на житло буде зміцнюватися в найближчі місяці, так як уряд продовжує активно контролювати цей ринок", - упевнений Алан Джин, аналітик з нерухомості Mizuho Securities Asia.
Втім, в Ashmore Investment налаштовані оптимістично. "Проблема на ринку нерухомості реальна. Так, ми мали справу з міхуром, безсумнівно, на ринку елітної нерухомості та нерухомості в прибережних містах. Але це проблеми тієї категорії, які можна вирішувати, і вони вирішуються", - відзначає Джером Бут.
Варто відзначити, що 23 лютого ц.р. Світовий банк (СБ) у своїй доповіді під назвою "Китай до 2030 року", підготовленій спільно з експертами з КНР, порадив уряду не відкладати економічні реформи і знижувати участь держави в економіці. Аналітики відзначили: уряд КНР надто захопився регулюванням економіки. За останні 10 років роль держави в цій сфері різко виросла, що, на думку СБ, негативно позначається на зростанні ВВП країни.