ru ua

Велика Британія виявила в сирійському грунті залишки хімічної зброї, - джерело

Автор: RBC.UA
Експерти Міністерства оборони Великої Британії знайшли у вивезених із Сирії пробах грунту сліди використання хімічної зброї, передає Al-Arabiya з посиланням на британські ЗМІ.

Експерти Міністерства оборони Великої Британії знайшли у вивезених із Сирії пробах грунту сліди використання хімічної зброї, передає Al-Arabiya з посиланням на британські ЗМІ.

Читайте також: Сирія не пустила на свою територію комісію ООН з хімічної зброї

Дослідження проводили в центрі радіолокаційного хімічного і біологічного захисту в Портон-Дауні. Проби грунту були взяті неподалік від Дамаска, а пізніше вивезені до Великої Британії.

У заяві експертів не вказується, хто займався збором, у якому саме районі це було зроблено і який хімічний агент був застосований. Також не можна відповісти на питання, яка з конкуруючих у громадянській війні сторін застосувала зброю масового ураження.

Єдине, що наголошується в доповіді, - "незаперечний факт як мінімум одноразового застосування хімічної зброї".

Читайте також: Ситуація в Сирії досягла критичної точки, - Обама

"У нас є ряд доповідей, що раніше мало місце використання концентрованої речовини, яка у звичайній практиці використовується для розгону демонстрацій, але в даній ситуації ми маємо зовсім інший склад", - заявило анонімне джерело із британського військового відомства. Тим не менш, як зарин речовину класифікувати не можна.

Раніше уряд чинного Президента Сирії Башара Асада вже звертався до ООН з проханням розслідувати випадок застосування бойовиками отруйних речовин у передмісті Алеппо. За однією з версій, кілька бойовиків пройшли спеціальну підготовку і вміють кустарним чином синтезувати речовини, що відносяться до категорії хімічної зброї.

Напередодні генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав Сирію схвалити проведення міжнародного незалежного розслідування можливих випадків застосування хімічної зброї.

Читайте також: Сирія може попросити Росію і Китай провести розслідування щодо застосування хімзброї повстанцями

За відомостями ООН, від початку 2013 р. жертвами протистояння в Сирії стали 9 тисяч осіб, а загальне число загиблих досягло 70 тисяч.