ua en ru

Сирія не пустила на свою територію комісію ООН з хімічної зброї

Автор: RBC.UA
Сирія не пустила на свою територію комісію ООН з контролю над хімічною зброєю, передає Reuters. Дамаск не влаштував намір експертів вести роботу по всій території близькосхідної країни.

Сирія не пустила на свою територію комісію ООН з контролю над хімічною зброєю, передає Reuters. Дамаск не влаштував намір експертів вести роботу по всій території близькосхідної країни.

Влада Сирії наполягає на необхідності розслідування лише одного інциденту можливого застосування хімічної зброї поряд з Алеппо.

"Пропозиції ООН не збігаються з ініціативами Сирії. Їх зміст натякає про наявність якихось прихованих мотивів у діях ООН, які підривають незалежність Сирії. Сирія не може змиритися з подібними діями", - йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Сирії, яке прозвучало в ефірі державних ЗМІ.

Читайте також: В Сирії загинули вже 70 тис. чоловік, - ООН

За неофіційними даними, Сирія має ще кілька вимог до роботи комісії ООН. Дамаск вимагає права затверджувати склад експертів, хоче направити свого представника для супроводу експертів і отримати копії всіх зразків, які відберуть фахівці.

В даний час експерти ООН знаходяться на Кіпрі. За словами генсека ООН Пан Гі Муна, вони готові до вильоту в Сирію протягом 24 годин. Команда ООН складається з 15 чоловік, у число яких входять лікарі і хіміки.

Нагадаємо, 19 березня в передмісті Алеппо, як стверджує влада Сирії, повстанці застосували хімічну зброю, внаслідок чого загинули 25 людей. Опозиція звинувачує у вживанні хімзброї урядові війська.

З березня 2011 р. у Сирії не вщухає збройне протистояння влади й опозиції. Незгодні вимагають відставки Президента Башара Асада (на фото), звинувачуючи урядові сили в масових звірства по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані закордонними радикальними угрупуваннями.

Читайте також: Кількість біженців з Сирії до кінця року може зрости втричі - ООН

Для моніторингу ситуації в кінці грудня 2011 р. в Сирію була направлена місія спостерігачів Ліги арабських держав. За підсумками її роботи міністри закордонних справ країн - членів Ліги розробили план мирного врегулювання, який передбачав відставку Асада і проведення в країні парламентських і президентських виборів. Дамаск ці пропозиції відкинув, вслід за цим в низці арабських країн повідомили про припинення участі своїх представників у наглядовій місії. Незабаром робота Ліги була припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.

У березні 2012 р. Рада співробітництва країн Перської затоки, в яку входять Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, прийняла рішення відкликати послів з Сирії, а також закрити посольства цієї країни на території своїх держав у відповідь на дії Президента Сірії проти цивільного населення. У серпні країни, що входять в Організацію ісламської співпраці, також заявили про намір припинити членство Сирії в об'єднанні.

Читайте також: Сирійська опозиція втратила свого новоспеченого лідера

В даний час особливо запеклі бої в Сирії йдуть в районі Алеппо і Хомса, де урядові війська повільно, але впевнено тіснять загони добре озброєних повстанців. При цьому постійно зростає кількість загиблих серед мирних жителів.