Рада директорів Світового Банку (СБ) схвалила виділення 200 млн дол. кредиту в рамках фінансування "Проекту з Енергетичної Ефективності в Україні". Позика профінансує інвестиції в програми з енергозбереження в промислових компаніях, муніципалітетах і муніципальній власності, а також в енергосервісних компаніях.
Рада директорів Світового Банку (СБ) схвалила виділення 200 млн дол. кредиту в рамках фінансування "Проекту з Енергетичної Ефективності в Україні". Позика профінансує інвестиції в програми з енергозбереження в промислових компаніях, муніципалітетах і муніципальній власності, а також в енергосервісних компаніях. Про це повідомляється в релізі СБ.
"Проект сприятиме досягненню Україною своїх амбітних цілей зниження енергоємності на 20% до 2015 р. і на 50% до 2030 р. Це також буде сприяти зниженню залежності України від імпорту газу, отже, зниження ризиків у сфері енергетичної безпеки, а також знизить витрати енергії", - говориться в релізі банку.
"Потенціал для підвищення енергоефективності в Україні величезний. Якщо країна поставить мету досягти зниження енергоємності на рівні Польщі, то це може знизити енергоспоживання приблизно на третину. У свою чергу, це може привести до скорочення споживання природного газу як мінімум на 30%", - сказав Мартін Райзер, директор Світового Банку, що відає справами по Україні, Білорусії і Молдавії.
Банк повідомив, що реалізація Проекту дозволить скоротити викиди СО2 на 1 млн т на рік. Очікується, що програма буде сприяти створенню нових робочих місць як безпосередньо, так і опосередковано за рахунок збільшення конкурентоспроможності внаслідок менших витрат енергії.
В якості позичальника виступив державний "Укрексімбанк".
Згідно з доповіддю, інвестиції в підвищення енергетичної ефективності будуть направлені на фінансування 6 суб-проектів: 1) модернізація неефективного і застарілого обладнання; 2) встановлення промислового обладнання високої енергетичної ефективності; 3) використання газових і теплових відходів від промислових процесів; 4) поліпшення виробничих систем; 5) зниження втрат енергії в комунальному секторі; 6) зниження втрат енергії в будівлях.
Нагадаємо, 9 листопада 2010 р. співробітники СБ в Україну Астрід Манрос повідомила, що Рада СБ може прийняти рішення про виділення Україні 200 млн дол. інвестицій в проекти енергоефективності в I кварталі 2011 р.
За її словами, банк буде надавати технічну допомогу у підготовці проектів у рамках програми.
Також вона зазначила, що потреби в інвестиціях в енергетичний сектор України складають 3,5 млрд дол. на рік. За її словами, в газотранспортну систему потрібно з цих коштів 1 млрд дол., також 1 млрд дол. на модернізацію існуючих активів, 500 млн дол. на реабілітацію системи і 1 млрд дол. на інвестиції в енергоефективність.
22 лютого ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що в енергетичну сферу для поліпшення енергозбереження буде залучено 3-5 млрд грн інвестицій.
Відзначимо також, 28 квітня Кабінет міністрів України збільшив прогнозний обсяг фінансування держпрограми енергоефективності на 2010-2015 рр. на 62,5 млрд грн - до 347,82 млрд грн. Зокрема, планується виділити 13,81 млрд грн - за рахунок державного бюджету, 15 млрд грн - за рахунок місцевих бюджетів, 319,01 млрд грн - за рахунок інших джерел. Раніше прогнозний обсяг фінансування держпрограми з енергоефективності становив 285,32 млрд грн.