Світовий банк заявляє, що високі ціни на продукти харчування в світі створюють небезпечну ситуацію в країнах, що розвиваються і де гостро стоїть проблема голоду, не вистачає питної води, повідомляється в доповіді Світового банку, опублікованій на офіційному сайті організації.
Світовий банк заявляє, що високі ціни на продукти харчування в світі створюють небезпечну ситуацію в країнах, що розвиваються і де гостро стоїть проблема голоду, не вистачає питної води, повідомляється в доповіді Світового банку, опублікованій на офіційному сайті організації.
СБ повідомляє, що понад 12 мільйонів людей потребують термінової гуманітарної допомоги в районі Африканського Рогу, в результаті спустошливої засухи, конфліктів та громадянських заворушень в Сомалі. За підрахунками СБ, 40% дітей у віці до п'яти років у Сомалі страждають від недоїдання. У цій країні з 3,7 млн. осіб, 3,2 млн. - за межею бідності, 2,8 млн. з них проживають на півдні країни. Кризу посилює підвищення внутрішніх цін на продовольство. Ціни на два основних товари, червоний і білий сорго зросли в межах 30 - 240%.
Як повідомляє СБ, глобальні ціни на продукти харчування в липні 2011 р. значно вищі, ніж їх рівні в липні 2010 р. Ціни в період з квітня по липень 2011, дещо знизилися по відношенню до пікових в лютому, хоча залишаються нестабільними для конкретних товарів, таких як рис, кукурудза і пшениця. Перспективи загального запасу їжі поліпшилися з квітня 2011 р., але невизначеність залишається. Світові запаси цих продуктів тривожно низькі. Наприклад, запаси кукурудзи нині складають трохи більше 13%, ніж найнижчий показник з початку 1970-х років. У цьому випадку, навіть незначні зменшення врожайності можуть посилено впливати на ціни.
Внутрішні ціни на продовольство в регіоні дуже коливаються. Щорічні зміни цін на кукурудзу протягом 12 місяців до червня 2011 варіювалися від підвищення більш ніж на 100% в Кампалі (Уганда) до скорочення на 19% в Порт-о-Пренс (Гаїті) і Мехіко. Внутрішні ціни на деякі продукти різко зросли в Центральній та Південній Америці та Східній Африці. Наприклад, ціни на кукурудзу в Домініканській республіці та Колумбії збільшилися на 82 і 25% відповідно, в період з квітня по червень 2011 р.
Вразливість щодо високих цін на продовольство залежить від ряду чинників, характерних для кожної країни, і наслідки можуть істотно різнитися між групами населення в одній країні, повідомляють у Світовому банку. Таким чином, необхідно збалансувати надзвичайні заходи для найбільш уразливих країн.
Нагадаємо, раніше комісар Євросоюзу з питань гуманітарної допомоги Крісталіна Георгієва заявила, що ЄС збільшить розмір допомоги жертвам голоду в районі Африканського Рогу. Вона сказала, що Брюссель негайно надасть ще 40 млн дол на допомогу біженцям від голоду в Сомалі. За даними ООН, понад 11 млн людей на сході Африки потребують екстреної допомоги. Раніше Всесвітня продовольча програма ООН почала термінові поставки продуктів харчування в Сомалі.
До цього ісламістські повстанці, які контролюють значну частину території Сомалі, заборонили поставки допомоги, зокрема, на південь країни.
На початку липня британські гуманітарні організації "Оксфам", "Врятуйте дітей" та "Червоний Хрест" звернулися з екстреним закликом про збір коштів для допомоги жителям Африканського Рогу. Для допомоги нужденним планували зібрати близько 150 млн дол.
Зазначимо, на величезних територіях Ефіопії, Сомалі та Кенії відзначають найсильнішу за останні 60 років засуху. В Управлінні ООН по координації гуманітарних питань (УКГП) ситуацію назвали «найсильнішим продовольчою кризою в сьогоднішньому світі» і заявили, що ситуація наврядчи поліпшиться до 2012 р.
В липні фонд, заснований ООН, для надання допомоги Сомалі в розмірі 529 млн дол був профінансований державами-донорами на 30%, фонд у розмірі 525 млн дол для Кенії - на 54%, фонд у розмірі 39 млн дол . для Джібуті - на 30%. Експерти кажуть, що не всі країни готові надавати підтримку жителям Сомалі, вважаючи, що допомога потрапляє в руки повстанців.