Голова Федерації профспілок України (ФПУ) Василь Хара сьогодні під час проведення селекторної наради керівників членських організацій - членів президії ФПУ подав у відставку з посади голови ФПУ. Про це повідомляє прес-служба ФПУ.
Голова Федерації профспілок України (ФПУ) Василь Хара сьогодні під час проведення селекторної наради керівників членських організацій - членів президії ФПУ подав у відставку з посади голови ФПУ. Про це повідомляє прес-служба ФПУ.
"Заявляю про складання повноважень голови ФПУ, не вважаю можливим далі керувати організацією, в якій більшість керівників членських організацій середньої та вищої ланок є хронічними ледарями, професійними зрадниками і провокаторами. Саме вони є головною перешкодою в реформуванні ФПУ і всього профспілкового руху України", - написав у пояснювальній записці Хара.
Зазначимо, раніше прокуратура Києва порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 і ч. 2 ст. 212 Кримінального кодексу України відносно посадових осіб ФПСУ. Слідчим відділом податкової міліції ДПАУ в Києві проводилися слідчі дії за фактом розкрадання коштів, зловживання службовим становищем та службового підроблення та умисного ухилення від сплати податків службовими особами ФПУ.
26 серпня в рамках розслідування кримінальної справи, яка перебуває в провадженні податкової міліції міста Києва, правоохоронці провели обшук і вилучили бухгалтерські та інші документи, що стосуються фінансово-господарської діяльності ФПУ.
"Генеральна прокуратура України відкрила терор проти Федерації профспілок України. Їх мета - захопити власність федерації. Держвласності залишилося тут менше 20%; єдине, що збереглося, - це санатарно-курортні установи...Ці дії не є правомірними, оскільки у внутрішні справи профспілки, згідно Конституції і міжнародним нормам, а також законам профспілки, жодне держустанова не має права лізти", - сказав Хара, коментуючи дії податківців.
Наприкінці вересня стало відомо, що прокуратурою порушено кримінальну справу за фактом незаконної реалізації 2,5 га, що належали санаторію "Святі гори". Відповідне рішення Донецької облпрофради від 26 квітня 2004 р. було підписано саме Харою.
Нагадаємо, на початку червня ц.р. заступник генерального прокурора України Віктор Занфіров заявив, що Генеральна прокуратура України виявила низку порушень за фактами незаконного відчуження майна, що перебуває у користуванні ФПУ. Вже за попередніми даними виявлені порушення при відчуження нерухомого майна. Так, на засіданні президії Федерації профспілок України 24 травня 2011 р. була спроба розглянути питання продажу дитячого оздоровчого комплексу "Придніпровський" (Черкаська область), хоча президія федерації профспілок Черкаської області питання відчуження оздоровчого закладу не погоджував.
Також, одним з предметів перевірки є законність розробки інвестиційної угоди, на підставі якого адміністративний корпус ФПУ на Майдані Незалежності, 2 планується передати під контроль іноземній компанії. Генпрокуратура звернулася до прем'єр-міністра України щодо створення урядової комісії для проведення інвентаризації зазначеного майна, визначення законності його перебування у володінні ФПУ, встановлення державної частки в ньому і перевірки законності його відчуження.
Як зазначив заступник генерального прокурора, прокурорським перевіркам передувала низка повідомлень у засобах масової інформації, звернень народних депутатів України, генерального секретаря Національної конфедерації профспілок України та ін. з приводу протиправного відчуження майна профспілок.
Зазначимо, Хара з 1998 р. є народним депутатом України. У 1998 та 2002 рр. був обраний до ВР за списком КПУ. Пізніше вступив в Партію регіонів. У ВР V і VI скликань (в 2006 і 2007 рр.) пройшов за списками "регіоналів". Входить до складу президії політради партії. З 20 листопада 2008 р. Хара обіймав посаду голови ФПУ.